22 квітня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 

Сучасне обладнання для обслуговування тварин

З огляду на складність технологічних процесів у галузі, питанням механізації, автоматизації та комп’ютеризації в тваринництві відводять чільне місце. Порівняно з основними технологічними процесами: годівля та доїння корів, здавалося б, другорядні операції — організація утримання худоби, ветеринарно-санітарна обробка, чесання та очищення тулуба тварин, діагностика маститу — насправді мають важливе значення в організації обслуговування тварин та ефективного ведення скотарства.
Досвід європейських країн із розвиненим молочним скотарством свідчить, що найдоцільніше утримувати корів безприв’язно в боксах завдовжки 2,2–2,6 м і завширшки — 1,1–1,25 м, загальною площею — 2,4–3,25 м2/гол. Ця площа боксу в розрахунку на одну корову значно переважає вимоги до площ і розмірів технологічних елементів для безпосереднього утримання худоби, які було запроваджено свого часу для вітчизняних ферм — 1,9–2,5 м2/гол. Для облаштування підлоги боксів на фермах розвинутих країн використовують гуму, пісок, глину, землю, останнім часом частіше застосовують полімерні матеріали: поліпропілен, полістирол. На підстилку беруть подрібнену солому й тирсу. Для внесення підстилки в бокси фірма Holaras (Німеччина) запропонувала малогабаритний енергетичний засіб зі спеціальним обладнанням.
Для годівлі корів на фермах раціонально використовувати кормові столи — спеціально облаштовані рівні покриття з переднім обмежувальним бордюром уздовж лінії розміщення худоби завширшки 4,2–6,0 м. Поширені на вітчизняних молочних фермах годівниці в країнах із розвиненим молочним скотарством практично не використовують. Заслуговує на увагу оригінальне спеціалізоване обладнання фірми Holaras для підгортання кормів у разі використання кормових столів.
Останнім часом у країнах Західної Європи важливого значення надають розробці та використанню на практиці сучасного обладнання для ветеринарно-санітарного обслуговування тварин. Це насамперед станки для ветеринарної обробки тварин, установки для дезінфекційної обробки поверхонь тваринницьких приміщень та обладнання, а також пристрої для профілактичного оброблення вимені й дійок корів після доїння, електронні пристрої для діагностики субклінічної форми маститу в корів, сканери, еструальні детектори. Крім того, низка оригінальних пристосувань для обслуговування тварин, наприклад, щітки автоматичні для чесання та очищення тулубу корів. При цьому враховуються, здається, найменші дрібниці: технологічні, фізіологічні чи функціональні, які зрештою мають важливе значення під час практичного обслуговування тварин.
Заслуговують на особливу увагу станки для ветеринарної обробки тварин, німецьких фірм Agri-service та Paul Werner, які характеризуються високим рівнем механізації та можливістю виконувати основні операції з обслуговування худоби. Станки фірм Wopa та Rosensteiner (Німеччина), крім зазначеного вище, різняться також тим, що вони виконані в мобільному варіанті.
У контексті проблематики, що розглядається, слід докладніше зупинитися на діагностиці маститу в корів, як одного з ефективних засобів оздоровлення поголів’я та отримання якісного
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.