25 квітня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Статистика | Оперативна статистика


07.04.2015 вернутися на список
“Застосування сучасних технологій у тепличному господарстві призведе до здешевлення продукції” - Дмитро Шульмейстер

Ціна на тепличні овочі на 60-70% складається з витрат на енергоносії, імпортовані овочі коштують дорожче через курс валют. Для здешевлення вартості овочей необхідно заоховучати використання сучасних та енергозберігаючих технологій у тепличному виробництві. Про це Дмитро Шульмейстер, директор департаменту продовольства повідомив у коментарі телеканалу “Інтер”.

“Продукція українських виробників овочей закритого ґрунту є дешевшою за імпортований продукт. Потенціал тепличної галузі в України ще не реалізований -  продуктивність українських теплиць набагато нижча, аніж на аналогічних підприємствах у Європі. Впровадження нових технологій є достатньо дорогим, але у перспективі гарантує кращі показники. У сьогоднішніх умовах споживач має підтримати вітчизняного виробника” - зазначив Дмитро Шульмейстер.

Для зниження собівартості тепличної продукції фермери звертаються до сучасних енергоефективних технологій:

  • застосування підігріву води у нічний час;
  • заміна газових горілок і котлів із більш високим ККД;
  • застосування люміністентних ламп при вирощуванні розсади, доосвічування рослин відповідними лампами-датчиками.

“За останній місяць зафіксовано зниження ціни на огірки, на 6-7%, більше того, падіння цін очікується після традиційних Великодніх свят” - додав директор департаменту.

Довідково:За 2014 рік в Україні було вироблено майже 482 тис. тонн овочів закритого ґрунту, із них 114 у с/г виробників та 368 у господарствах населення.джерело : Міністерство аграрної політики та продовольства України


 
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.