11 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Статистика | Оперативна статистика


10.05.2016 вернутися на список
Вінниччина займає в Україні перше місце за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства

За підсумками 2015 року Вінницька область займає в Україні перше місце за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства. У тому числі за валовими зборами цукрових буряків, картоплі, плодово-ягідних культур, виробництву молока. Друге місце – за обсягами виробництва м’яса. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОДА Микола Неїлик під час щотижневої апаратної наради.

За його словами, агропромисловий комплекс області має значний експортний потенціал. «За минулий рік з області експортовано продукції агропромислового комплексу на суму понад 664 млн дол. США, або на 29,7 % більше ніж за 2014 рік. При цьому позитивне торгове сальдо склало 598,1 млн дол. США», - зауважив керівник профільного департаменту ОДА.

Він повідомив, що в області продовжує розвиватися кооперація на селі. «За 2015 рік створено 7 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Протягом 2015 року створено 95 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. У тому числі: молочних – 42, плодоовочевих – 6, з обробітку землі та збирання врожаю – 6, інших – 41. Кооперативами за минулий рік надано послуг населенню на суму 10,4 млн грн».

Микола Неїлик повідомив, що Вінниччина є найпотужнішим регіоном України з виробництва продукції садівництва її переробки та вирощування посадкового матеріалу. «Із року в рік зростають обсяги виробництва та урожайність плодово-ягідної продукції. Відповідними темпами розвивається інфраструктура із зберігання плодово-ягідної продукції. На сьогоднішній день в області є 46 фруктосховищ загальною ємністю на 55 тис. тонн. За минулий рік введено в експлуатацію 3 фруктосховища на 8,1 тис. тонн», - зауважив керівник профільного департаменту ОДА.джерело : Міністерство аграрної політики та продовольства України


 
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.