16 жовтня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
зберігання продукції рослинництва .:. змінити
картопля .:. змінити

Режим зберігання картоплі поділяють на 4 періоди: лікувальний, охолодження, основний і весняний. В лікувальний період картоплю любого цільового призначення зберігають при 12-18 оС і відносній вологості повітря 90-95% і вільному доступі повітря потягом 8-10 діб. Режим зберігання в цей період підтримують з допомогою активного вентилювання. Картоплю вентилюють теплим повітрям 5-6 разів на добу по 30 з інтервалами 3-4 години. При такому вентилюванні бульби швидко обсушуються. Якщо бульби не дозріли, шкірка не зміцнилась і має значні механічні пошкодження, тривалість лікувального періоду продовжується до 2-3 неділь.

При охолодженні картоплю вентилюють в нічний час зовнішнім повітрям чи сумішшю його повітря з повітрям сховища. Швидкість охолодження 0,5-1,0 оС на добу до виходу на основний режим як для картоплі, так і для всіх овочів.

В основний період для продовольчої картоплі температуру підтримують на рівні 2,0-4,0 оС; вентилюють короткочасно, періодично, з ціллю змінити повітря міжбульбового простору, вирівняти температуру по висот насипу, видалити тепло, яке виділяється при диханні живих компонентів насипу картоплі, і підтримати заданий температурний режим. Вентилюють в цей період приблизно 2-3 рази в неділю по 30 хвилин.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.