20 січня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
зберігання продукції рослинництва .:. змінити
махорка .:. змінити

Махорку вирощують не тільки для виробництва тютюнових виробів, а і для одержання хімічних препаратів. В махорочному листі в середньому міститься 3-4% нікотину та 6-8% лимонної кислоти. За даними академіка О. О. Шмука, з 1 т махорки можна отримати 40 кг нікотину, 40-50 кг лимонної, 4-6 кг яблучної та 1-2 кг фумарової кислот.

Висушену махорку вкладають у кіпи шириною і вишиною біля 2-3 м. При підвищенні температури в кіпах до 400С сировину необхідно охолодити, перекладаючи рослини. В кіпах махорка витримується 8-10 днів. Потім сортують махорку за товарними сортами.
Розсортовану махорку зв'язують її ж стеблами у пучки масою 2-8 кг листям в один бік і в такому вигляді відправляють на реалізацію.

Ферментацію махорки проводять в основному сезонним способом. Для цього махорку кладуть у штабелі (бунти) в складах, де вона зберігається при природних умовах (температура повітря 15-200С і відносна вологість його 75-80%).
Штабелі формують завширшки 2-3 м і висотою 1,5-3 м, в залежності від товарного сорту та вологості. При вологості 35% в теплу погоду процес ферментації проходить інтенсивно. Через 2-3 дні, коли температура в штабелі підвищиться до 45-500С, сировину перекладають. При сприятливих умовах погоди і нормальній якості сировини ферментація махорки закінчується за 15-25 днів.

В процесі післязбиральної обробки махорки (в'яленні) вміст нікотину і лимонної кислоти в ній зменшується. Через це сировину, призначену для виробництва нікотину і лимонної кислоти не пров'ялюють, а зразу сушать в спеціальних сараях.

Для виробництва хімічних препаратів заготовлюють нікотиновий лист за спеціальною технологією.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.