16 жовтня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
зберігання продукції рослинництва .:. змінити
хміль .:. змінити

При збиранні шишок хмелю їх вологість сягає 70-80%. Шишки сушать до вологості 13%. При такій вологості їх пресують і пакують. При більш високій вологості в хмелі при зберігання можуть розвиватись мікроорганізми. Шишки зберігають у затемнених, добре вентильованих приміщеннях з температурою 0-3 оС. При дотриманні оптимальних умов зберігання, шишки хмелю можуть зберігатись не більше 1 року.

Підвищення температури повітря в сховищі до 120С значно скорочує строк його збереженості. При необхідності зберігання хмелю більш тривалий час його закладають в металеві, герметичні циліндри, з яких відсмоктують повітря і нагнітають вуглекислий газ. Мішки з хмелем зберігають на дерев'яних стелажах.

Технологічний процес одержання сульфітованого несушеного хмелю здійснюється наступним чином. Хміль будь-якого ботанічного сорту, що надходить з плантації одразу ж завантажується до сульфітаційної установки. Якщо потрібно створити запаси хмелю для безперервної роботи установки, його можна зберігати у камерах активного вентилювання і забирати звідти по потребі. Хміль обробляють сірчистим ангідридом до концентрації 0,5-1,5% в залежності від його кольору. Для цього хміль розміщують шаром висотою 0,4-0,5 м на всій площині сітчастого транспортеру, на якому він переміщується від завантажувального до вихідного люку, на всьому шляху піддаючись впливу SO2, який циркулює крізь масу хмелю. Швидкість транспортеру встановлюється такою, щоб на виході з установки досягти потрібної концентрації сірчистого ангідриду у хмелю. Тривалість обробітку становить 30-40 хвилин. Продуктивність установки залежить від висоти шару хмелю та концентрації SO2 у газосуміші, витрати газу становлять 8-10 кг на тонну хмелю.

Після обробітку в сульфітаційній установці шишки хмелю самопливом потрапляють до подрібнювача, де їх подрібнюють до розміру часток менш 1 мм. Із подрібнювача хміль потрапляє до накопичувального бункера, звідки його дозують по масі в ємкості пакування. Матеріал, у який пакують хміль, повинен бути хімічно стійкий, придатний для харчових продуктів. Цим вимогам відповідають скло, харчові полімерні матеріали, як жорсткі так і плівкові.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.