16 жовтня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Переробка продукції
Якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
зберігання продукції рослинництва .:. змінити
цукровий буряк .:. змінити

Цукровий буряк для промислової переробки

Зберігання у свіжому вигляді. При зберігання коренеплодів на приймальних пунктах цукрових заводів їх укладають у кагати. Кагати тривалого зберігання мають ширину у основи до 22-25 м, висоту 4-6 м и ширину верхнього майданчика 6-8 м. Довжина може бути різною від 50 до 100 м і більше. У кагатах підтримують температуру в межах 1-3 оС. В залежності від районів вирощування цукрового буряка середньо добові втрати цукру коливаються в межах від 0,010 до 0,025%. Найбільш ефективний спосіб зниження температури в кагатах - активне вентилювання. Його доцільно проводити коли температура навколишнього середовища нижче ніж у кагатах не менше ніж чим на 3 оС. Застосування активного вентилювання дозволяє зменшити загальні втрати маси буряків у 2,5 рази, втрати цукру у 2 рази і утворення зіпсованої маси у 2,5 рази порівняно з контрольним не вентильованими кагатами. В залежності від районів вирощування і зберігання рекомендують наступну подачу повітря у кагати: у центральних районах - 40 м3/год на 1 т цукрового буряка, у південних 50 м3/год на 1 т.


Маточний цукровий буряк

Оптимальна температура зберігання маточного цукрового буряка 3-4 оС. При більш високій тепер аурі зберігання спостерігається підсилення проростання коренів, зменшується урожай насіння і значно збільшується кількість рослин, які не дають насіння. Найбільш поширений спосіб зберігання маточних коренеплодів - траншеї. Коренеплоди укладають у спеціально вириті траншеї шириною 80-100 см, глибиною 60-90 см і довжиною 20 м і більше.


Цукровий буряк на кормові цілі

Найкращим способом зберігання коренеплодів, який не вимагає великих витрат є траншейний. Траншеї в залежності від рівня ґрунтових вод риють глибиною від 0,7 до 1,1 м, шириною 1-1,2 м і довільної довжини. Через кожні 10 м траншеї роблять земляні перегородки товщиною 25 см. Поверхня вкладених коре плодів у траншею повинна бути нижче рівня ґрунту на 5-7 см. Після закладання коренеплодів їх накривають землею шаром 30-40 см. При настанні стійких холодів траншеї укривають товстим шаром землі від 70 до 80 см.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.