14 серпня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Календар городника - Січень: Загальні роботи


Календар городника
Січень
Загальні роботи
Січень традиційно вважався \"глухою\" порою для городників. Після Різдвяних свят у селах починали готуватися до весни - перебирали насіння, ремонтували інвентар і парникові рами. Утеплювали парники солом\'яними або очеретяними матами, рогожею. Адже Різдвяні торжества збігаються по часі із зимовим сонцестоянням. Поворот сонця до літа означав наближення весни з турботами про врожай. Прийшов час подумати, які овочеві рослини необхідно вирощувати на своїй ділянці, заготовлювати насіння для висіву взимку в кімнаті і навесні у відкритому ґрунті, визначати їхню схожість, планувати майбутні посіви і висаджування. Не слід купувати насіння на ринку у випадкових осіб. Гарний врожай можна одержати тільки висіваючи районовані (пройшли перевірку і рекомендовані для визначеного регіону) сорти і гібриди.

Зима - час для висіву насіння на папір. У січні багато робіт у теплиці. Готують тепличний ґрунт і субстрат. Заготовляють горщики діаметром 20-22 см і піддони до них, шпагат, дерев\'яні кілочки. Ремонтують теплиці. У пристінних теплицях займаються вигонкою зелені петрушки, селери, буряка столового, цибулі ріпчастої, салату цикорного (вітлуфу), вирощуванням розсади огірка і томата, зелені капусти пекінської, гірчиці сарептської, крес-салату, коренеплодів скоростиглих сортів редиски.

У січні також ремонтують городній інвентар: шланги для поливу, обприскувачі, лопати, сапки, граблі, рулетки, рами; в\'яжуть мати з очерету, соломи або осоки для парників і теплиць; плетуть кошики; готують мишоловки; роблять горщечки і кубики для вирощування розсади, клеять горщики з чорної плівки. Закуповують потрібний інвентар, добрива й інші матеріали.

Січень
Загальні роботи
Висів насіння на папір
Роботи у закритому ґрунті
Снігозатримання
Заготівля води, льоду, снігу
Використання новорічних ялинок
Свіжі обговорення на агро-форумі: Комбайны Клаас Инфракрасная сушилка (дегидратор) ФлексиХИТ для сушки овощей, фруктов и продуктов Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Чем лучше отмывать свинарник?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.