18 лютого 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Каталог культур
Зернові
Зернобобові
Зернові круп"яні
Овочеві
Ефіро-олійні
Технічні
Кормові культури
Прядильні
Плодові зерняткові
Плодові кісточкові
Горіхоплідні
Ягідні
Виноград
Гриби
Спеції
Декоративні та лікарські
Хімічний захист рослин
Групи культур (культури)
Препарати
Бур'яни
Шкідники
Хвороби
Додаткова інформація
Лікарські рослини
Насінництво
Календар городника
No-Till
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Рослинництво - Хімічний захист - Бур`яни - Паразити і напівпаразити - Паразитні - Стеблові - Дводольні - Повитиця льонова


Бур'яни
Повитиця льонова
Повелика льняная
Cuscuta epilinum Weiche.
Тип: Паразити і напівпаразити / /
Підтип: Паразитні / /
Біологічна група: Стеблові / /
Ботанічний клас: Дводольні / Двудольные / Dicotyledons
Бур`яни | Повитиця льонова
Загальна характеристика
Морфологічна будова рослини. Стебло -ниткоподібне зеленувато-жовтувате , що обвиває стебла льону чи інших рослин і присмоктується до них за допомогою особливих присосків. Листки - лусочковидні, недорозвинуті Суцвіття - квітки дрібні, сидячі, жовтувато-білуваті. Чашечка напівкуляста, глибоконадрізана. Віночок бочко- або глечикоподібний, лопаті його вдвічі коротші за трубочку, широкотрикутні, загострені, прямостоячі. Корінь - невеличкий потовщений рудиментарний , що з"являється в період проростання насіння, відмирає, як тільки повитиця знаходить рослину-живителя і приступає до паразитичного способу життя. Насіння. Плід - притиснутокуляста коробочка Форма насіння -неправильнокуляста , яйцевидна або овальна . Розмір - до 4 мм у діаметрі . Колір- сірий чи коричнювато-сірий . Біологічні особливості. Життездатність в грунті - в ґрунті насіння повитиці льонової не зберігається. Поширення. . Поширена у всіх льоносійних районах республіки, розповсюджується переважно з насінням льону. Паразитує на льоні та бур"янах,що його засмічують.

Морфологічна будова
Стебло -ниткоподібне зеленувато-жовтувате, що обвиває стебла льону чи інших рослин і присмоктується до них за допомогою особливих присосків. Листки - лусочковидні, недорозвинуті . Суцвіття - квітки дрібні, сидячі, жовтувато-білуваті. Чашечка напівкуляста, глибоконадрізана. Віночок бочко- або глечикоподібний, лопаті його вдвічі коротші за трубочку, широкотрикутні, загострені, прямостоячі. Корінь - невеличкий потовщений рудиментарний , що з"являється в період проростання насіння, відмирає, як тільки повитиця знаходить рослину-живителя і приступає до паразитичного способу життя.

Насіння
Плід - притиснутокуляста коробочка Форма - неправильнокуляста , яйцевидна або овальна . Розмір - до 4 мм у діаметрі . Колір- сірий чи коричнювато-сірий .

Біологічні особливості
Життездатність в грунті - в ґрунті насіння повитиці льонової не зберігається.

Поширення
Поширена у всіх льоносійних районах республіки, розповсюджується переважно з насінням льону. Паразитує на льоні та бур"янах,що його засмічують.

Може засмічувати групи культур
 •  Прядильні
 
   
   Можливі засоби захисту
   Свіжі обговорення на агро-форумі: Запчасти к тракторам МТЗ-80,ЮМЗ,Т-150,Т-40 Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Где выгоднее покупать запчасти? Трансгенные животные Какую культуру можно посеять после подсолнечника?
   ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
   Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.