15 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

30.05.2016всі новини дня

На Черкащині створено ферму з вирощування вітчизняних порід кролів

Значною проблемою для відродження галузі є нестача племпідприємств з вирощування вітчизняних порід кролів.

Розквіт кролівництва на Черкащині припав на 80-ті минулого століття. Тоді в області було створено потужний комплекс промислового вирощування кролів, функціонувало багато кролеферм. Для забезпечення державних планів закупівель і переробки кролів у всіх районах функціонували забійні пункти і цехи загальною потужністю майже 10 тисяч голів за добу. Закупівлю тварин у населення, згідно з графіком кільцевого об’їзду та узгодженням з районною організацією кролівників і звіроводів, проводила заготівельна контора. З метою подальшої популяризації розвитку аматорського кролівництва влаштовували районні виставки-продажі тварин.

Про ті часи доводиться тільки із сумом згадувати, адже галузь просто занепала.

Ось і нині розведенням кролів займається переважно населення. Відчутна нестача цього виду тваринницької продукції на ринку продовольства як області, так і України в цілому. Фахівці ключовою причиною малих обсягів виробництва продукції кролівництва  називають недостатню забезпеченість галузі ветеринарними препаратами, вакцинами для щеплення та лікування їхніх захворювань, стихійність селекційного процесу в умовах приватного сектору, що негативно позначається на продуктивності поголів’я.

Про сучасні перспективи розвитку кролівництва та хутрового звірівництва України науковці, представники бізнесу говорили нещодавно на науково-практичній конференції, організованій на базі черкаського ПрАТ НВО «Прогрес». Йшлося про методи підвищення відтворювальної здатності кролів, збалансованої годівлі, зокрема й використання нетрадиційних кормових культур, ветеринарне забезпечення галузі. За словами в.о. директора Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН Олександра Бойка, значною проблемою в країні є нестача племпідприємств з вирощування вітчизняних порід кролів. Саме цей пробіл у вітчизняному кролівництві й прагне ліквідувати новостворена тут ферма із сучасним обладнанням, високим рівнем селекційної роботи. Дослідна станція біоресурсів надає господарствам усіх форм власності теоретико-методологічну й практичну допомогу.

Учасники конференції також наголошували, що є необхідність у практичній реалізації електронної системи дорадництва у тваринництві, зокрема кролівництві, яка може забезпечити достовірну оперативну інформацію щодо виробництва продукції, аграрного ринку та соціально-економічного розвитку сільських територій.

Розвиток галузі, як переконаний кандидат сільськогосподарських наук, директор ПрАТ НВО «Прогрес» Володимир Бащенко, повинен відбуватися через створення індивідуальних та фермерських господарств, кролеферм промислового та племінного типів, створення в кожному районі області кооперативів з метою координації та підтримки виробників продукції кролівництва різних форм власності. Треба відроджувати роботу добровільних товариств кролівників-аматорів. Слід також організувати в кожному районі виробництво комплексного обладнання, модельних демонстраційних кролеферм,  стимулювати створення міні-кролеферм у підсобних господарствах населення, провести паспортизацію кролеферм усіх форм власності. Нині в області  в рамках програми Євросоюзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» триває реконструкція приміщень та виробничого майданчика репродуктора кролів, де розводитимуть племінне поголів’я з подальшою передачею сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам для поширення в області кооперативного руху, що збільшить кількість робочих місць на селі.


джерело: Урядовий кур’єр

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.