09 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

20.05.2016всі новини дня

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 20 травня 2016 року, - Держветфітослужба

Агрокліматичні (позитивні температури повітря, опади різної інтенсивності, подекуди тумани та рясні роси) умови звітного періоду дещо знизили активність шкідників сільськогосподарських рослин. З. З іншого боку, випадання дощів, підвищення вологості повітря сприяли розвитку та поширенню хвороб.

В ареалі поширення (Степ, Лісостеп) клоп шкідлива черепашка розмножується на 20-100% площ озимих та ярих зернових колосових культур. За середньої чисельності усіх стадій (клоп, яйцекладка, личинки (І віку-100%)) 0,3-2, макс. 4 екз. на кв.м заселив та пошкодив 1-4% рослин культур. Також у посівах розвиваються та шкодять злакові попелиці (14-50% площ, 2-20, макс. 30% рослин у Запорізькій та Миколаївській обл.), пшеничний трипс (6-50% площ, 5-15, макс. 50% рослин у Херсонській обл.), хлібні п’явиці (6-70% площ, 11-8% рослин),блішки (5-45% площ, 1-10% рослин ярих зернових),злакові мухи (4-20% площ, 2% рослин ярих культур). Захист посівів пшениці від личинок клопа шкідливої черепашки доцільний за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 2-х і більше їх на кв.м дозволеними до використання пестицидами, які будуть ефективними проти супутніх шкідників.

Вищезазначені погодні умови сприяли масовому розвитку та поширенню хвороб, насамперед у загущених посівах озимих та ярих зернових колосових культур. Так, борошниста роса, септоріоз на 7-35, макс. 50% обстежених площ охопили 2-20, подекуди 30 (в господарствах Миколаївської області) та до 60% рослин нижнього ярусу Запорізької області. Гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, осередково піренофороз, ринхоспоріоз, інші плямистості уразили 2-15, макс. 30% (гельмінтоспоріоз) рослин озимого ячменю у Миколаївській та 60% (темно-бура плямистість) рослин ярого ячменю Волинській областях. Бура листкова іржа виявлена на 1-4% рослин озимих та 1-12% рослин ярих культур. Кореневі гнилі уразили 1-7% рослин. У господарствах Волинської, Закарпатської, Чернігівської областей 1-6% рослин вівса охоплено червоно-бурою плямистістю. Високопродуктивні посіви в період цвітіння – початку формування зерна оздоровлюють шляхом обприскування дозволеними до використання фунгіцидами.

У посівах гороху розвиваються бульбочкові довгоносики, горохова попелиця, зерноїд, трипси, в південних областях - гороховий комарик, з хвороб - кореневі гнилі, аскохітоз, осередково – іржа, пероноспороз. Рослини сої пошкоджують бульбочкові та сірий довгоносики, піщаний мідляк,клопи щитники, попелиці, трипси. У господарствах Полтавської області до 5% рослин сої уражено фузаріозом, у Тернопільській - 2% кореневими гнилями, у Чернівецькій - 4% бактеріозом. Повсюди в багаторічних травах рослинами живляться бульбочковий, великий люцерновий, конюшиновий та інші довгоносики, клопи сліпняки, попелиці, із хвороб –бура плямистість. Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху, сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

В посівах цукрових буряків розвиваються довгоносики (звичайний та сірий), де ними за щільності 0,1-0,4. макс. 1 екз. на кв.м. пошкоджено 3-10% рослин (Київська, Чернігівська, Хмельницька, Харківська обл.). Крайові смуги посівів заселяє та пошкоджуєлисткова бурякова попелиця (2,5-10% рослин у Хмельницькій, Харківській, Черкаській обл.). Також шкодять бурякові блішки, крихітки, мінуючі мухи, щитоноски (Харківська, Волинська, Черкаська обл.). Обробки плантацій цукрових буряків за перевищення ЕПШ проводять рекомендованими препаратами.

На 5-50% обстежених площ соняшника розвиваються піщаний мідляк,сірий, південний довгоносики, де вони за чисельності 0,5-2, макс. 4 екз. на кв.м пошкодили 2-8, макс. 18% рослин у Запорізькій області. Захищають посіви соняшнику від сірого та інших довгоносиків, піщаного мідляка (за ЕПШ понад 2 екз. на кв.м) сумішами фосфорорганічних і піретроїдних препаратів у половинних нормах витрат.

У посівах озимого ріпаку харчуються личинки капустяної стручкової галиці, насіннєвого прихованохоботника, капустяна попелиця. Рослинам ярого ріпаку шкодять квіткоїд, блішки, попелиці, клопи. Погодні умови сприяли розвитку та поширенню альтернаріозу, пероноспорозу, фомозу, білої плямистості, якими охоплено2-6% рослин.

Колорадський жукповсюди за чисельності 1-6 імаго, 2-20 личинок на кущ пошкодив 11-42% рослин картоплі. В посадках ранньої картоплі в Закарпатській області проявився альтернаріоз, уТернопільській – ризоктоніоз. На капусті таредисі розвиваються хрестоцвіті блішки, попелиці, капустяна муха, якими пошкоджено1-17% рослин. Скрізь на 3-12% цибулі шкодить цибулева муха. В Одеській області до 3% рослин цибулітачасникууражено пероноспорозом.

У Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Одеській, Херсонській та інших південних областях на неорних землях іпасовищах триває відродження личинок нестадних і стадних (Одеська обл.)саранових. У Кіровоградській області в крайових смугах посівів кукурудзи зеленими кониками пошкоджено 1% рослин. Дощі, подекуди зливового характеру, стримують активний розвиток комах, тому на даний час істотного ризику масового розмноження саранових не існує. Однак, надалі за сприятливих гідротермічних умов не виключена можливість утворення локальних осередків з підвищеною кількістю фітофагів і пошкодження ними сільськогосподарських культур.

У Степу, центральних та південних областях Лісостепу на багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ лучного метелика, інтенсивністю 1-4, макс. 15(Херсонська обл.) екз. на 10 кроків. Повсюди наявність квітучої рослинності, тепла, волога погода сприятимуть розвитку  та реалізації потенційної плодючості метеликів. Відродження гусениць фітофага у степових областях очікується в третій декаді травня. Повсюди в посівах літають та відкладають яйця метелики підгризаючих та листогризучих совок, відроджуються та шкодять гусениці.

У садах відмічено яйцекладку яблуневої та східної плодожерок. Із сисних фітофагів шкодять попелиці, щитівки, кліщі. Поширюються моніліоз, клястероспоріоз кісточкових, кучерявість листківперсика та борошниста роса, парша зерняткових. Захищають насадження відразу після цвітіння сумішами дозволених пестицидів.

Увиноградниках триває відродження і живлення гусениць гронової листокрутки, розвиваються виноградний зудень, павутинні кліщі; з хвороб- мілдью. Захист проводять рекомендованими препаратами.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

 


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.