Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Одеській області 17.03.2016 в особистому підсобному господарстві в с. Милолюбівка Роздільнянського району Одеської області зареєстровано загибель поросяти.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 18.03.2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (експертний висновок № 001697 п.м./16).
У вказаному господарстві на початку березня утримувалось 10 голів свиней (свиноматка, 8 поросят віком до 2-х місяців та підсвинок). Зі слів власника, з того часу загинули свиноматка, 6 поросят та підсвинок. До фахівців ветеринарної медицини власник звернувся лише 17.03.2016, при цьому в господарстві залишалося живим одне порося, яке за згодою господарів вилучено.
Довідково: у 2015 році 2 випадки АЧС було зареєстровано у Савранському та Миколаївському районах Одеської області.
З метою координації дій із локалізації та ліквідації спалаху АЧС 19.03.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роздільнянській райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду.
Крім того, 19.03.2016 із вказаного питання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Одеській обласній державній адміністрації в якому взяла участь в.о. заступника Голови Одеської облдержадміністрації з гуманітарних питань Бобровська С.А.
Станом на 21.03.2016 в епізоотичному осередку проведено обхід усіх 82 дворів, при цьому вилучено 8 голів сприйнятливих тварин, які забиті та знищені шляхом спалювання. На в’їзді/виїзді функціонують ветеринарно-міліцейські пости. Транспорт оглядається та дезінфікується.
У зоні нагляду проводиться моніторинг (загибелі тварин не зареєстровано), заборонена реалізація свинини та продукції свинарства.
В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.