06 липня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

21.03.2016всі новини дня

Міністерство напрацьовує альтернативні варіанти фінансової підтримки аграріїв

«Пільговий режим оподаткування був чи не єдиним засобом держпідтримки аграріїв. Загальний обсяг непрямої держпідтримки тільки в 2014 році склав близько 24 млрд гривень, з яких - 19,8 млрд гривень - ПДВ, 3,6 - фіксований сільгоспподаток. А в 2015 році ці цифри зросли на третину - до 32 млрд гривень, з яких 28 млрд гривень отримано за рахунок ПДВ, 4 млрд гривень - від фіксованого сільгоспподатку», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації на порталі «ЛІГА.net».

За його словами, зі збільшенням ставки єдиного податку фіскальне навантаження на аграріїв буде збільшено. Крім того, відповідно до нового податкового законодавства, значно ускладнено систему адміністрування коштів ПДВ.

 «Облік коштів ПДВ відповідно до податкових змін призведе до збільшення в кілька разів навантаження на працівників фінансово-бухгалтерської служби сільгосппідприємств. Однак сільгосппідприємства зазвичай не мають не тільки технічних засобів, але і достатньо кваліфікованих кадрів фінансово-бухгалтерської служби для освоєння такого складного адміністрування коштів податку на додану вартість. Як наслідок, це призведе до помилок і нарахування штрафних санкцій працівниками фіскальної служби», - пояснив очільник відомства.

Водночас Олексій Павленко вкотре наголосив, що зміна податкової політики в АПК - вимога Міжнародного валютного фонду. Продовження програми співпраці з МВФ, отримання кредитних коштів - це запорука фінансової стабільності країни.

«Зважаючи на все це, ми шукаємо альтернативні шляхи вирішення проблеми. Зокрема, розглядаються інші варіанти підтримки, в першу чергу фінансової, вітчизняних аграріїв. Дієвим механізмом можуть стати кредитні кошти Європейського інвестиційного банку, а це близько 400 млн євро (близько 12 млрд грн), які можуть піти на кредитування малого і середнього аграрного бізнесу. Відповідний договір вже підписаний Кабміном і очікує ратифікації в Парламенті», - зазначив Міністр.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.