06 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

21.03.2016всі новини дня

Аграрії VS Влада: битва за ПДВ, - УАК

Черговий дводенний страйк сільгоспвиробників під стінами Верховної Ради через відміну спецрежиму ПДВ та  на підтримку компромісного варіанту багатостраждальної податкової реформи (зокрема законопроекту 3851-1) схоже починає позитивно діяти на владу, та дає шанси аграріям врешті бути почутими. На відміну від зимових протестів, аграрне лобі у Парламенті врешті-решт консолідувало зусилля для вирішення цього надгострого податкового питання.

 Так, сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики аграрне лобі разом із колегами-депутатами рекомендували підтримати у першому читанні законопроект  №3851-1. Всього за нього проголосувало 22 народних обранця. То ж решта 10 варіантів законопроектів щодо спецрежиму ПДВ по суті знімаються з порядку денного.

Проголосованим законопроектом пропонується внести низку змін до Податкового кодексу України, якими передбачається наступні пункти:

  •  заборона скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;
  • запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;
  • запровадження обов'язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.
  • відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції статей 2001 (крім абзаців тринадцятого-п'ятнадцятого пункту 2001.2 цієї статті) та 209 цього Кодексу, що діяла станом на 31 грудня 2015 року.
  • незастосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

Громадські та професійні об`єднання АПК, зокрема, Українська аграрна конфедерація, нещодавно уже зверталися із відкритим листом до  Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та аграрної політики Н.П. Южаніної з проханням прискорити розгляд законопроекту. 

Нагадаємо, що цей законопроект - результат роботи 39 депутатів аграрного комітету, який називають компромісним. Раніше ж,  податкові правила для аграріїв, за які проголосував Парламент наприкінці 2015 року були набагато більш жорсткими.

Тож далі доля законопроекту №3851-1 у руках народних обранців, а ІЦ УАК продовжуватиме спостерігати за розвитком подій у Парламенті.

ІЦ УАК


джерело: УАК

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.