08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

21.03.2016всі новини дня

Олексій Павленко: Налагодження діяльності ДПЗКУ стратегічно важливе для галузі

«ДПЗКУ є ключовим суб’єктом державного сектору економіки на зерновому ринку України. В своїй діяльності забезпечує інтереси держави в системі закупівлі зерна, здійснює його експорт за міжурядовими зерновим проектом з Китайською Народною Республікою. Однак внаслідок діяльності колишніх керівників корпорацією ПАТ «ДПЗКУ» протягом 2013-2014 років було втрачено біля 310 млн дол. США, з яких біля 130 млн дол. США неповернутої валютної виручки», - заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у Фейсбук.

Він наголосив, що проблеми у роботі ДПЗКУ дійсно існують. І їх вирішення є стратегічно важливим для всієї галузі. Водночас, за його словами, Міністерство не має права втручатися в господарську діяльність підприємства.

«Для повернення простроченої дебіторської заборгованості у  2015 та з початку 2016 року ПАТ «ДПЗКУ» були вжиті заходи, передбачені українським та міжнародним правом. За інформацією ПАТ «ДПЗКУ», на сьогодні заборгованість погашено на суму 82 млн гривень», - повідомив Олексій Павленко.

В минулому році чистий дохід ПАТ ДПЗКУ становив 12,4 млрд гривень, що в 1,7 рази більше у порівнянні з 2014 роком. Валовий прибуток, за даними корпорації, зріс на 92% та склав 2,1 млрд гривен.  При цьому, компанія все одно залишається збитковою. Чистий фінансовий результат – збиток у 3 029 млн гривень. Основною причиною таких показників є курсові збитки від девальвації гривні у 2015 році.

«Сьогодні головним для діяльності ПАТ «ДПЗКУ» є поглиблення взаємовідносин з китайськими партнерами. На даний момент підприємством  налагоджено переговорний процес з китайською стороною щодо подальшого взаємовигідного співробітництва», - зазначив Міністр.

Зокрема, сторони домовились щодо:

- визначення механізму формування ціни. Вона має формуватися шляхом переговорів, виходячи з конкретної ситуації, що склалася на ринку на момент надання пропозиції;

- та узгодження планів і графіків поставок зернових.

«Наразі обговорюються питання доцільності переведення преференційної маржі з абсолютного показника у 5 дол. США за тонну у процентне відношення. Так,  «ДПЗКУ» запропонувало зафіксувати преференційну маржу у розмірі 1,25% від вартості кожної тонни зернових, поставлених до ССЕС. Проте, сторони поки не дійшли згоди щодо остаточної величини преференційної маржі», - проінформував голова відомства і додав, що на сьогодні Корпорація знаходиться на фінальному етапі підготовки до початку реалізації форвардної програми 2016 року*.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.