06 липня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

21.03.2016всі новини дня

Олексій Павленко: Міністерство вживає заходів для покращення ситуації в спиртовій промисловост

В спиртовій промисловості існує ряд проблем, пов’язаних із функціонуванням підприємств.  В першу чергу, це стосується ДП «Укрспирт» - найбільшого підприємства цієї галузі, яке налічує  41 площадку з виробництва спирту етилового та  біоетанолу. Водночас, Міністерство не має права втручатися в операційну діяльність підприємства. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на своїй сторінці у Фейсбук. 

Говорячи про загальний стан спиртової галузі Міністр зауважив, що проблеми стосуються також обмеженості попиту на спирт етиловий на внутрішньому ринку. Відповідна ситуація склалася через відсутність державної підтримки розвитку ринку біоетанолу, низьку конкурентоспроможності українського спирту на ринках країн ЄС та наявність «тіньового» ринку етилового спирту.

«Подолання цих проблем дасть змогу додатково завантажити виробничі потужності підприємств галузі та підвищити їх приватизаційну привабливість», -  наголосив Олексій Павленко.

За його словами, Міністерством вживаються заходи для покращення існуючої ситуації. Зокрема,

- розроблено та надіслано на розгляд Уряду законопроект «Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України (щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту)», Ним пропонується встановити нульову ставку на спирт етиловий для виробництва оцту та продукції, яка не використовується для харчових потреб. Потенціал такого ринку оцінюється обсягом щонайменше 5 млн декалітрів спирту.

- підготовлено та надано на опрацювання Державній фіскальній службі проект Технічного завдання на розроблення і впровадження Автоматизованої системи електронного обліку спирту. Впровадження системи забезпечить автоматичний контроль обліку спирту етилового на усіх стадіях виробництва, відвантаження і транспортування сучасними електронними приладами, унеможливить несанкціоноване втручання у виробничі процеси та вплив людського фактору на результати вимірювань і контролю, передачу інформації до контролюючих органів в режимі «online».

«Крім того, ми направили інформаційні листи до торгових представництв України в країнах ЄС, СНД, Близького сходу, Африки, Південно-Східної Азії, та розробили програму участі підприємств у виставках та цільових конференціях для розвитку їх експортного потенціалу», - повідомив очільник відомства.

«Постійно проводяться консультації з європейськими експертами. Впевнений, це дозволить підготувати відповідну законодавчу новацію для розвитку ринку біоетанолу. Адже за умови 3-х відсоткового обов’язкового вмісту біоетанолу в моторних паливах потенціал внутрішнього ринку біоетанолу оцінюється щонайменше обсягом 10 – 15 млн декалітрів», - додав він.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1   2   3   4   5 
  6   7   8   9  10  11  12 
 13  14  15  16  17  18  19 
 20  21  22  23  24  25  26 
 27  28  29  30  31       
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.