09 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

18.03.2016всі новини дня

Володимир Лапа: Якість українських продуктів не ідеальна, але досить пристойна

«Якщо говорити безпосередньо про якість українських продуктів, то вона не ідеальна, але вельми пристойна», - заявив Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв'ю «Фокусу».

За його словами, приклади, коли продукцію відкликають із ринку, можна без проблем знайти і в Євросоюзі: «Тому я б не сказав, що тут у нас є якісь особливі проблеми з системою контролю безпеки продуктів. Це підтверджує і той факт, що продукція українського тваринництва з кожним роком розширює географію експорту».

Інша справа - достовірне і коректне інформування споживача про продукцію. «Що ж стосується коректності маркування, проблеми, звичайно, є. Якщо в ковбасі є соєвий білок, а в маслі пальмовий жир, це обов'язково має бути зазначено на етикетці. При цьому так, щоб споживач відразу ж зрозумів, який продукт він купує. У цьому плані порушення трапляються часто-густо», - заявив Володимир Лапа.

Він зазначив, що існуючі механізми ринкового нагляду розроблялися більше для промислової продукції, і контролювати правильність маркування харчової продукції в даний час досить складно.

Зараз в парламенті зареєстрований розроблений Міністерством охорони здоров'я законопроект про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів. З його прийняттям, підкреслив Володимир Лапа, Держпродспоживслужба отримає можливість проводити перевірки виробників і штрафувати їх за некоректне маркування продуктів.

«У цілому ми хочемо перейти на ризик-орієнтований підхід при перевірках бізнесу. Якщо протягом декількох років порушень не виявиться, то щорічні перевірки зміняться на вибіркові. Якщо навпаки - перевірки проводитимуться частіше», - сказав Голова Держпродспоживслужби.


джерело: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.