19 липня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

20.10.2015всі новини дня

Рецепт Соломона або головна мудрість землеустрою (моніторинг ЗМІ)

Андрій Мартин, завідувач кафедри землевпорядного проектування Національного університету біоресурсів і природокористування України

За матералами Агравері

Як відомо, будь-яка людина, що ризикнула ознайомитися на дозвіллі з текстом Земельного кодексу України, досить швидко приходить до розуміння того, що цей, безсумнівно, важливий законодавчий акт, в основній своїй масі вкрай нудний і сумний. Здоровий сон Необачному читачеві гарантований, як правило, вже після прочитання перших трьох глав. Та й дійсно, чи є що-небудь цікаве і пізнавальне в "Земельної Конституції", що могло б посприяти, наприклад, вашому "особистісному зростанню"? Тужливі перерахування повноважень різних владних інституцій? Визначення терміна "земельної ділянки для городництва"? Вимоги до стандартизації та нормування в галузі охорони земель та відтворення родючості ґрунтів? На жаль, на жаль, на жаль ...

На мою скромну думку, по-справжньому цікава в Земельному кодексі лише одна глава. Вона досить часто бентежить юристів, які не розуміють свою роль в її виконанні, але дуже зрозуміла простому обивателю. У ній відсутні описи будь-яких складних адміністративних процедур, а замість цього викладені прості правила повсякденної поведінки, дуже нагадують біблійні заповіді. Як ви, можливо, здогадалися, це глава 17 "Добросусідство", що містяться в якій сім статей я би передав так:

"Возлюби сусіда свого, як самого себе. Чи не зашкодь будинку сусіда свого, ані полю його, ні всього, що є у сусіда твого. Гілки і коріння плодоносного древа сусіда твого та будуть відсічені в твоєму наділі. Плоди дерев, що вирощені поміж тобою і сусідом твоїм, розділи порівну. Візьміть по половині міри срібла разом із сусідом своїм і захистите межі свої, і надбання ваше пробуде навіки ..."

Найцікавіше, що саме в цій главі кодексу міститься найголовніший універсальний рецепт "розрулювання" земельних проблем. Ці проблеми, як відомо, виникають через те, що глобус, на поверхні якого ми з вами проживаємо, дуже навіть не гумовий, а тому людство протягом усієї своєї історії із завзятістю, гідною кращого застосування, постійно лається через кордони між земельними ділянками. А саме капосне, так це те, що сусіди, що сваряться, дуже часто взагалі не можуть надати жодних доказів своїх прав на землю. Тому не дивуйтеся, але вищезгаданий універсальний рецепт нахабні землевпорядники передрали у царя Соломона, який, як відомо, був наймудрішим з ізраїльських правителів і одного разу вельми спритно врегулював суперечку через немовля між двома блудницями, запропонувавши розрубати його навпіл. Цей нехитрий психологічний прийом відразу дозволив виявити справжню матір дитини.

Земельні ділянки, звичайно ж, не діти і рубати їх можна. Тому, якщо виникає спірна ситуація, але "фактичне викорисання ділянки неможливо встановити", просто-напросто "кожному віділяється однакова за розміром частина спірної ділянки". Швидко, дешево і сердито. Але це просте, на перший погляд, правило носить фундаментальний характер для землеустрою. Тому наш геодезичний меч завжди відточений і чекає свого часу.

 


джерело: Агравері

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1   2   3   4   5   6   7 
  8   9  10  11  12  13  14 
 15  16  17  18  19  20  21 
 22  23  24  25  26  27  28 
 29  30  31             
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.