20 липня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

19.10.2015всі новини дня

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 16 жовтня 2015 року, - Держветфітослужба

Повсюди відсутність дружніх сходів, пониження та коливання температури повітря, подекуди в південних та західних областях опади різної інтенсивності, дещо стримують на даний час розвиток і розповсюдження злакових мух, попелиць, цикадок, хлібних блішок у посівах озимих культур. Проте, такі погодні умови не вплинули на розвиток і живлення личинок хлібного туруна, які в чисельності 0,5-1, макс. 2 у Харківській області та на зрошуваних посівах у господарствах Мелітопольського району Запорізької області 3 екз. на кв.м пошкодили 2-6% рослин у слабкому ступені. Гусениці озимої совки за чисельності 0,5-2, осередково в господарствах Вінницької області 4 екз. на кв.м пошкодили 3-5% рослин у слабкому ступені. Подекуди в господарствах Житомирської та Львівської областей у посівах жита та пшениці гельмінтоспоріозною кореневою гниллю уражено до 1% рослин.

Проти вищезазначених шкідників за надпорогової чисельності озимі зернові у фази сходи - початок кущіння захищають через осередкові чи всуціль полів обприскування фосфорорганічними, піритроїдними інсектоакарицидами контактно-кишкової, кишкової дії, за умов денної температури не нижче 12оС, а нічної - не нижче 5оС. Проти хвороб, за необхідності, рослини оздоровлюють дозволеними до використання препаратами.

У посівах озимого ріпаку за рахунок зниження температурного режиму знизилась активність гусениць біланів, озимої совки, ріпакового пильщика, блішок, попелиці, якими пошкоджено 3-15% рослин на 11-58% обстежених площ. У господарствах Волинської та Львівської областей на рослинах культури триває шкідлива діяльність білокрилки, яка за чисельності 6-14 особин на рослину пошкодила 8-35, макс. 60% рослин (Буський, Сокальський р-ни Львівської обл.). На 7-15% площ культури альтернаріозом, пероноспорозом, борошнистою росою, фомозом, бактеріозом коренів охоплено 1-6% рослин. За наявності інфекції та для стримування росту листя і підвищення стійкості до екстремальних погодних умов рекомендовано провести обприскування дозволеними до використання препаратами.

Погодні умови осені сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. Повсюди на 3-49% площ озимого ріпаку нараховується 1-3 жилих колоній з 2-4 жилими норами в кожній. Переважно у поліських та лісостепових областях на 6-49% обстежених площ озимих колосових культур обліковують 0,5-2 жилих колоній на гектарі з 2-8 жилими норами в кожній. Скрізь на 5-73% обстежених площ з-під просапних культур, стерні та падалиці зернових культур, садах, багаторічних травах виявляють 1-5, осередково у Волинській (200 га), Харківській (190 га), Хмельницькій (90 га) - 6-7 жилих колоній на гектарі з 2-12 жилими норами в кожній. Найвірогідніше, в разі не проведення винищувальних заходів у цих угіддях, гризуни переходитимуть в озимину.

Наявність 3-5 і більше колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу істотних пошкоджень рослин та необхідність їх захисту шляхом розкладання в жилі нори по 2-3 грами зернової принади бактороденциду, по 10 грам в нору препарату смерть щурам №1, брикетів шторму (0,7-1,5 кг/га), інші дозволені до використання родентициди.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1   2   3   4   5   6   7 
  8   9  10  11  12  13  14 
 15  16  17  18  19  20  21 
 22  23  24  25  26  27  28 
 29  30  31             
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.