23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.04.2015всі новини дня

Україна підписала декларацію щодо підтримки сільськогосподарських дорадчих служб

16 квітня  була підписана спільна Декларація країн Східного партнерства щодо співпраці із Європейським союзом у побудові системи дорадчих служб. З українського боку Декларація була підписана Олексієм Павленко, Міністром аграрної політики та продовольства України. Підписання декларації відбулося у Ризі, де Міністр перебуває із офіційним візитом.

Сільськогосподарські дорадчі служби є засобом ефективного обміну досвідом щодо розвитку сільськогосподарських територій та менеджменту у аграрному секторі.

Спільну декларацію підписали: Україна, Республіка Вірменія, Республіки Білорусь, Грузія, Молдова.

На сьогодні в усіх регіонах України сформовані та функціонують сільськогосподарські дорадчі служби, працюють і надають дорадчі послуги на постійній основі професійні сільськогосподарські дорадники, а також експерти-дорадники, які внесені до державного Реєстру. Водночас згідно із статтею 404 Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачено, що Співробітництво між Сторонами у сфері сільського господарства та розвитку сільських територій охоплює, зокрема поширення знань шляхом проведення навчальних та інформаційних заходів, а також сприяння інноваціям шляхом проведення досліджень та просування системи дорадництва до сільськогосподарських виробників.

Сторони заявляють намір щодо подальшого поглиблення зв'язків і співробітництва в галузі сільського господарства між Європейським Союзом та Республікою Вірменією, Республікою Білорусь, Грузією, Республікою Молдовою та Україною.

Країни сприятимуть Європейського Союзу у підтримці програми реформ партнерів у галузі сільського господарства та реалізації середніх і дрібних проектів у аграрній сфері.

Окремо позначено необхідність підтримки аграрного підприємництва, розширення та зміцнення багатосторонніх проектів в галузі сільського господарства та аграрних дорадчих служб. Для відповідної роботи дорадчих служб необхідно створення прозорого та ефективного середовища для їх реалізації. Дорадчі системи мають набути інституційного потенціалу.

Довідково:

Наразі правові засади здійснення сільськогосподарської дорадчої діяльності в Україні визначає Закон України «Про сільськогосподарську дорадчу діяльність», яким встановлено, що сільськогосподарська дорадча діяльність – це сукупність дій та заходів, спрямованих на задоволення потреб особистих селянських та фермерських господарств, господарських товариств, інших сільськогосподарських підприємств усіх форм власності і господарювання, а також сільського населення у підвищенні рівня знань та вдосконаленні практичних навичок прибуткового ведення господарства.

З господарської точки зору сільськогосподарська дорадча служба – це юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, або структурний підрозділ аграрного навчального закладу (науково-дослідної установи), які здійснюють дорадчу діяльність, мають у складі не менше трьох дорадників (які пройшли реєстрацію відповідно до законодавства) і внесені до Реєстру дорадчих служб.


джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1   2   3   4   5   6 
  7   8   9  10  11  12  13 
 14  15  16  17  18  19  20 
 21  22  23  24  25  26  27 
 28  29  30             
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.