20 червня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.04.2014всі новини дня

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 18 квітня 2014 року, - Держветфітослужба

Агрокліматичні умови (нестійкий температурний режим, подекуди приморозки в нічні години, періодичні опади у вигляді дощу, осередково мокрого снігу, вранішні густі тумани) звітного періоду не сприяли активному заселенню та пошкодженню посівів озимих та сходів ярих зернових колосових культур хлібними блішками, п’явицями, злаковими попелицями, цикадками. Триває літ злакових мух (шведські, чорна пшенична, гессенська) чисельністю 5-15 екз. на 100 п.с., які надалі заселятимуть та пошкоджуватимуть яру пшеницю, слабше ячмінь. У посівах озимих культур, розміщених після стерньових попередників, доживлюються личинки жужелиці старших віків, які за чисельності 0,3-2, макс. 4 екз. на кв.м у Запорізькій області пошкодили до 8% рослин. У південних областях 5-25% личинок жужелиці залялькувалось.

Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів рекомендується проводити шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (личинок жужелиці 3-4 і більше, хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.) рекомендованими інсектицидами.

У південних областях Степу, осередково Лісостепу спостерігається переліт клопа шкідливої черепашки з місць зимівлі у посіви озимих культур, де їх ураховують по 0,2-1 екз. на кв.м. Масовий переліт у посіви відбуватиметься за настання стійкого потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).

Вищезазначені погодні умови звітного періоду сприяли розвитку та поширенню хвороб у посівах озимих колосових культур. Борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями, подекуди бурою листковою іржею, іншими хворобами на 20-75% площ охоплено 3-22, в осередках Вінницької, Запорізької, Київської, Харківської областей 30-50% рослин (борошниста роса, септоріоз). У господарствах Волинської та Тернопільської областей на 10-18% обстежених площ, 2-7% рослин виявлено розвиток піренофорозу. Повсюди посіви озимих колосових культур оздоровлюють дозволеними до використання фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.

Сходи гороху у Вінницькій, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській та Харківській областях заселяють бульбочкові довгоносики, які за чисельності 0,5-4 екз. на кв.м пошкодили 8-12, макс. 42-60% рослин в осередках Хмельницької області. За 10-15 жуків на кв.м посіви обробляють блискавкою. У багаторічних травах, зокрема другого і наступних років, бульбочкові, листковий люцерновий, конюшиновий насіннєїд, інші довгоносики та клопи пошкодили 2-20, у Хмельницькій областях до 60% рослин. У рік сівби сходи багаторічних трав за наявності бульбочкових довгоносиків 5-8 жуків на кв.м посіви обробляють актелліком, золоном та іншими дозволеними препаратами. У Тернопільській області на люцерні до 2% рослин уражено кореневими гнилями (фузаріозна).

На 7-66% обстежених площ озимого ріпаку розвиваються та шкодять жуки стеблового прихованохоботники (1-4 екз. на кв.м, пошкодили 5-25, макс. 34-42% рослин Волинська, Черкаська обл.), ріпакового квіткоїда (0,5-4 екз. на рослину, пошкодили 7-18, макс. 41% рослин у Черкаській обл.). Хрестоцвітими блішками, подекуди ріпаковим пильщиком у крайових смугах полів пошкоджено 2-11, макс. 21% (Харківська обл.) рослин. Пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом уражено 3-18, макс. до 26%  рослин (фомоз) у Вінницькій та Запорізькій областях.

У господарствах за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину, в період збільшення бутонів – 2-3 жуки на рослину, на початку цвітіння 5-6 жуків на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування рекомендованими інсектицидами.

У бурякосійних областях на бурячищах триває вихід жуків звичайного та сірого бурякових довгоносиків (Вінницька, Київська, Черкаська, Чернігівська обл.), на лободових бур’янах живлення бурякових блішок, відродження личинок бурякової листкової попелиці. У Хмельницькій області жуками сірого бурякового довгоносика пошкоджено до 5% сходів цукрових буряків, буряковими блішками – 10% рослин.

У посівах зернових культур південних, центральних та східних областей відмічено заляльковування гусениць озимої совки. У степових та лісостепових областях жуки піщаного мідляка за чисельності 0,3-2, макс. 4 екз. на кв.м заселяють крайові смуги озимих та ярих зернових, подекуди ранні сходи гороху (Харківська обл.), соняшника (Чернівецька обл.), багаторічні трави. Ними пошкоджено 1-4% рослин вищевказаних культур.

У садах триває живлення довгоносиків (сірий бруньковий, яблуневий квіткоїд, подекуди букарка, казарка), сисних шкідників (кліщі, яблунева зелена попелиця, медяниця), відродження та живлення гусениць листокруток, п’ядуна, білана жилкуватого, золотогузка. У південних та центральних областях жуки оленки волохатої пошкодили до 5% бутонів та квіток.

У Закарпатській області на сприйнятливих сортах яблуні на 7% дерев, 4-6% листків уражено борошнистою росою. На персику виявлено розвиток кучерявості листків персика (АР Крим, Закарпатська обл.), на абрикосі - моніліальний опік (Херсонська, Закарпатська обл.), який проявився у вигляді побуріння та в’янення суцвіть. Плодові насадження до цвітіння проти шкідників і хвороб обприскують сумішами дозволених інсектицидів та фунгіцидів.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.