27 травня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

25.01.2012всі новини дня

П’ять міжнародних проектів підтримали реформування Держветфітослужби

Міжнародна координаційна група донорських організацій з питань безпечності харчових продуктів висловила свою підтримку у реформуванні Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

Так, в офіційному листі, яке керівництво та члени Координаційної групи надіслали Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку, Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, Віце-прем’єр-міністру Сергію Тігіпку та першому заступнику Голови Адміністрації Президента Ірині Акімовій, зазначається, що створення єдиного компетентного органу відповідає передовій європейській та світовій практиці. 

До Координаційної групи увійшли такі авторитетні організації, як Міжнародна фінансова корпорація з проектами «Безпечність харчової продукції в Україні» та «Інвестиційний клімат в Україні», Проект ЄС «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та Європейської політики добросусідства в сільському секторі» та Проект Агентства США з міжнародного розвитку «Локальні інвестиції та національна конкурентоспроможність». 

Координаційна група брала безпосередню участь у розробці законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечності харчових продуктів» та неодноразово інформувала Уряд про те, що створення єдиного компетентного органу контролю в сфері безпечності харчових продуктів відповідає передовій європейській та світовій практиці. 

За результатами спільного дослідження Організації з продовольства і сільського господарства та Всесвітньої організації здоров'я, саме система контролю, що базується на одному компетентному органі, забезпечує найвищий рівень захисту споживачів та має значні переваги у порівнянні з системою, що включає в себе два та більше органів контролю. 

«Система контролю, що базується на одному органі, є найвищим рівнем інтеграції та координації діяльності державних органів щодо харчової безпеки. Однак це не означає, що за широкий спектр проблем безпечності харчової продукції відповідають лише фахівці вузького профілю, наприклад, лікарі ветеринарної медицини», - зазначається в офіційному листі. 

Також члени робочої групи зауважують, що «у роботі єдиного компетентного органу задіяні спеціалісти різних напрямків всього харчового ланцюга «від лану - до столу», такі як лікарі ветеринарної медицини, лікарі-гігієністи, епідеміологи, імунологи, вірусологи, токсикологи, харчові технологи та інші. Це дозволяє отримувати повну картину щодо стану системи безпечності харчових продуктів в країні, бачити її недоліки та своєчасно вживати дії, необхідні для її ефективного функціонування».


джерело: Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30  31 
                     
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.