20 листопада 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

25.01.2012всі новини дня

Україна втрачає родючі землі

Розпад Радянського Союзу і аварія на Чорнобильській АЕС мали майже однаковий негативний вплив на родючі ґрунти України. Як пише Deutsche Welle, до такого висновку дійшли в оприлюдненому нещодавно дослідженні німецькі та американські фахівці.

Як пише видання, вчені намагалися проаналізувати вплив аварії на ЧАЕС на сільське господарство України і Білорусі. Для цього німецькі та американські вчені зібрали й переглянули фотографії, зроблені з супутника, починаючи з 1980 року.

В результаті, експерти побачили, що після аварії на ЧАЕС і переселення сільського населення, в Україні виявилися занедбаними 23% родючих ґрунтів. Втім, продовжуючи аналіз знімків, зроблених пізніше, вчені зробили несподіваний висновок.

"Нас дуже здивувало те, що після колапсу Радянського Союзу було закинуто навіть більше земель, ніж після ЧАЕС. Карта 1992-го року не збігається з картою 1986-го. Ми побачили, що покинутими виявилися цілі поля", - йдеться в дослідженні під назвою Різкі зміни у використанні землі після соціо-економічних змін: порівняння розпаду Радянського Союзу та Чорнобильської катастрофи.

Як пише Deutsche Welle, робота опублікована в науковому виданні Environmental Research Letters. У дослідженні взяли участь вчені з Університету Гумбольдта (Німеччина), Інституту аграрного розвитку Лейбніца (Німеччина), і Стенфордського університету і Університету Вісконсін-Медісон.

За даними вчених, відразу після розпаду СРСР в Україні, на відміну від Білорусі, не було перехідного періоду. Планова економіка припинила існування фактично моментально, а українські політики просто кинули селян напризволяще. "Після розвалу СРСР в Україні проводилася дуже слабка аграрна політика, держава не підтримувала селян, сільськогосподарські райони не отримували допомоги", - відзначає один з авторів дослідження Олександр Прищепов.

Вчені звернули увагу на нестабільність ситуації, яка панувала в Україні відразу ж після розпаду Радянського Союзу: не було ринку землі, відчувався брак капіталовкладень. Це все в цілому призвело до знецінення родючого ґрунту. При цьому навіть зараз, констатують автори дослідження, українські політики дуже повільно впроваджують земельні реформи.

Починаючи з 1992 року дуже невелика частка занедбаних земель була рекультивована, тому на полях починають рости дерева та кущі. "Як тільки ці території покриє ліс, буде дуже важко і дорого знову зробити цей ґрунт родючим і придатним для вирощування зерна та інших сільськогосподарських культур", - відзначають вчені. Разом з тим експерти впевнені, що головна відповідальність тут лежить саме на чиновниках, адже саме вони розробляють і втілюють у життя аграрну політику.

джерело: Deutsche Welle

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                  1   2   3 
  4   5   6   7   8   9  10 
 11  12  13  14  15  16  17 
 18  19  20  21  22  23  24 
 25  26  27  28  29  30    
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.