08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.01.2012всі новини дня

Необхідно спростити дозвільні процедури при експорті зернових, - УЗА

У зв'язку з набранням чинності Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" та постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 р. робота сільгоспвиробників та експортерів при переміщенні зерна та продуктів його переробки значно ускладнилась, що негативно впливає на виконання зовнішньоекономічних контрактів та здійснення господарської діяльності в цілому. Про це йдеться в листі Української зернової асоціації (УЗА) до прем'єр-міністра України Миколи Азарова.

"З початку цього року було розпочато роботу  дозвільного центру за принципом "єдиного вікна", що мало б спростити процес оформлення документів. Насправді таке нововведення поки що створює суттєві незручності та ускладнює оформлення вантажів із зерновими, в результаті ми маємо значні затримки у відвантаженні товару з лінійних елеваторів та у здійсненні експортних операцій", - йдеться влисті.

Експерти пропонують уряду внести ряд змін до існуючих процедур дозвільного характеру з метою їхньої оптимізації. Зокрема, пропонується розглянути можливість впровадження наступних змін:

Внесення змін до розпорядку роботи єдиного дозвільного центру. А саме впровадження другої зміни для можливості отримання дозволів на проведення відвантаження у вечірній час, або подовження роботи органу до 20:00;

Оптимізація роботи єдиного дозвільного центру (можливість отримання дозволів на партію товару (кілька вагонів), виключаючи необхідність проведення однакової процедури на кожен окремий вагон);

Залучення спеціалістів всіх органів сертифікації, що необхідні для проведення відвантаження (карантинної, фітосанітарної служби, тощо);

Збільшення кількості дозвільних центрів.

"Щоб описати ситуацію більш детально, пропонуємо розглянути систему, яка працювала до та після 1 січня 2012 року, а також пропонуємо деякі шляхи можливого вдосконалення принципу "єдиного вікна".

До 1 січня 2012 року процедура оформлення вантажу включала в себе:

направлення до Державної Хлібної Інспекції заявки на відвантаження,

відбір проб при завантаженні вагонів;

видача сертифікатів якості на основі результатів аналізів композитної проби,

здійснення попереднього відбору проб зі складів карантинною службою;

експертиза в карантині та видача карантинних сертифікатів Державною службою з карантину на кожен вагон по факту завантаження.

Слід також відмітити, що оплата послуг здійснювалась по факту виконаних робіт.

Після 1 січня 2012 року процедура оформлення вантажу при відвантаженні з лінійних елеваторів значно ускладнилася:

реєстрація заявки на інспектування зерна в дозвільному центрі;

надання зареєстрованої заяви до Державної Хлібної Інспекції (ДХІ) для отримання рахунку;

після оплати та проведення реєстрації заявки ДХІ проводить інспектування, видає сертифікати, та має в день інспектування направити скан-копію сертифікату у дозвільний центр.

Слід зазначити, що дозвільний центр не працює у вихідні дні, що спричиняє збої в процесі розвантаження вагонів. 

В процедуру роботи з Державною службою з карантину також введено правило реєстрації всіх заявок та здійснення оплати, шляхом оплати двох окремих рахунків (за проведення експертизи, та видачу сертифікатів відповідно), копії яких необхідно пред'являти у дозвільному центрі перед отриманням сертифікатів.

Аналогічним чином виглядає ситуація в портах. Так, оформлення сертифікатів, що дозволяють відхід судна після завантаження, проходить виключно через єдиний дозвільний центр, при чому заснування даного центру не лише не полегшило цю процедуру, а навіть значно ускладнило її. Нова процедура отримання дозволів зводить до великої ймовірності вимушеного простою судна та закриття вантажу на митниці.

Звертаємо Вашу увагу, що графік роботи дозвільного центру не відповідає потребам учасників даного ринку, оскільки звичайною є практика проведення розвантажень у вечірній час та у вихідні дні. Для прикладу, державний контроль та переміщення сільськогосподарської продукції здійснюється цілодобово, в т.ч. в святкові та вихідні дні", - зазначається в листі експертів УЗА.

Нагадаємо, 1 січня 2012 р. набув чинності закон про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності № 3392-VI від 19 травня 2011 р.


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.