08 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.01.2012всі новини дня

Україна ризикує недоекспортіровать майже 20 млн тонн зерна до кінця 2012 р., - УЗА

Президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко прогнозує, що при нинішньому положенні справ з дефіцитом вагонів "Укрзалізниці", в яких українське зерно відправляється на експорт, обсяг недоекспортірованного зерна до кінця 2012 р. становитиме майже 20 млн тонн. Про це він заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"До кінця року Україна повинна експортувати близько 20 млн тонн ще .... Включаючи соняшник, сою та ріпак. Треба експортувати .... Ми що будемо експортувати по 4 млн тонн на місяць? Це абсолютно нездійсненне завдання", - сказав Клименко, додавши:

"Зернова асоціація звертається до Кабінету міністрів з пробою, щоб ситуація з експортом зерна була розібрана детально із залученням усіх суміжних міністерств і відомств і з визначенням що потрібно зробити, щоб український експорт цього року відбувся, тому що якщо ми і далі будемо так експортувати по 2 млн тонн на місяць, то ми вийдемо не на залишки 9 млн тонн, у разі істотної загибелі озимих, а ми вийдемо на залишки 19 млн тонн ".

Він зазначив, що сьогодні з 10 тис. вагонів, близько 1тис 100 вагонів "Укрзалізниці" працюють на країни СНД, а що залишилися майже 9 тисяч вагонів, які працюють на Україну, сьогодні "практично не забезпечують той обсяг експорту, який є врожаю цього року" , - підкреслив президент Української зернової асоціації.

За його словами в Україну на сьогоднішній день існують заводи, які в змозі випустити більше 9 тис. вантажних вагонів на рік, однак при цьому "Укрзалізниця" в 2010-2011 роках не замовила жодного вагона.

"Таке враження, що про те, що у нас урожай понад 55 млн тонн знав весь світ за винятком" Укрзалізниці ", яка до початку сезону пішла до того, що в ремонті перебувало 1тис 700 вагонів ... а зараз після нашої наради, які було ... приблизно 1,5-2 місяці назад, вони підняли 450 вагонів, а решта сказали .... "нам їх не підняти".

Також Клименко зазначив, що незважаючи на поставлене Президентом завдання щоб до 2016 року в Україні вироблялося близько 80 млн тонн зерна, в плани "Укрзалізниці" до 2016 року закупівля нових вагонів, що підходять для перевезення зерна, не планується. "У мене виникає питання: то зерно, яке ми, аграрії будемо виробляти, ми його будемо закопувати в землю? ... А яка роль тоді Кабінету міністрів?".

Він зазначив, що в таких умовах збиток зернотрейдерів може скласти з розрахунку 250 доларів за тонну.

джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.