10 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.01.2012всі новини дня

Кабмін хоче продовжити проект зі створення земельного кадастру до кінця 2012 р., - джерело

Уряд хоче продовжити проект з видачі державних актів на землю та розвитку системи кадастру, фінансованого Світовим банком, до кінця 2012 р., щоб реалізувати заплановану земельну реформу. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Вчора Рахункова палата заявила про збільшення ризиків невиконання проекту Світового банку (СБ) "Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру", що фінансується з 2004 р. Термін кредитного договору завершується 30 червня 2012 р., а "кошти ще використані не в повному обсязі, і мета проекту не досягнута ". У палаті зазначають, що через незадовільний законодавчого і організаційного забезпечення проект неодноразово реструктуризували, і в результаті обсяги запозичення були скорочені більш ніж удвічі - з 195 млн дол. до 89 млн дол.

Проект було розпочато сім років тому, і на його реалізацію, за даними учасників ринку, було витрачено 45 млн дол. кредиту СБ, 23 млн дол. з бюджету вже було виділено на погашення частини боргу. Його реалізація повинна дозволити створити картографічні основи державного кадастру та його автоматизованої системи. Кадастр повинен містити дані про місцезнаходження і розмір земельної ділянки, її цільове призначення, власника. Проведення земельної реформи без реалізації цих проектів неможливо.

Вчора в Держагентстві земельних ресурсів не змогли прокоментувати звинувачення палати. Джерела видання в українському представництві Світового банку відзначають позитивну динаміку реалізації проекту, хоча і додають, що якби всі його напрями виконувалися в рамках наміченого плану, проект би вже давно був завершений. "Виконання проекту залежить не від того, як працює Держземагентство, а як приймаються закони. У 2004 р. був прийнятий закон, який передбачав створення єдиної системи реєстрації прав на нерухомість, в тому числі і на землю, тобто єдиний кадастр. Але Кабмін не прийняв постанови, яка б запустило закон в роботу. Також передбачався такий компонент, як реструктуризація сільськогосподарських підприємств, але Міністерство аграрної політики так і не надало своїх пропозицій. Це все призвело до того, що частина позики була скорочена ", - розповіли виданню в СБ.
На даному етапі, за півроку до закінчення проекту, вже завершена аерофотозйомка всіх областей загальною площею понад 600 тис. кв. км і складання індексного кадастрової карти 19 областей, на 80% завершена зйомка населених пунктів, видано 450 тис. держактів, функціонує програмне забезпечення автоматизованої системи державного земельного кадастру."Але щоб система запрацювала, необхідно запустити 700 регіональних офісів, близько 2 тис. фахівців навчити, як працювати з системою", - додає співрозмовник у СБ. За даними видання, уряд просить кредитора продовжити договір до кінця 2012 р., так як до 1 липня напрями проекту виконати буде складно. Незважаючи на прийняття влітку закону "Про земельний кадастр" (його вступ було відстрочено на рік), до цих пір не розроблено і не затверджено понад десятка підзаконних актів, що суттєво гальмує реалізацію проекту і реформи в цілому.

Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич сумнівається в реалізації реформи за один рік. "Необхідно описати кожну ділянку, розмежувати землі державної, комерційної та приватної власності. Якщо землі не розмежовані, то не можна описати ділянку. Все це вимагає великих фінансів і часу, - зазначає пан Томич .- За видачу держактів практично завершено процес по пайовикам, а ті , хто має присадибні ділянки, - лише наполовину ". На його думку, реальні терміни завершення реформування - більше 2,5 років. У Рахунковій палаті визнають, що обмін сертифікатів на держакти практично закінчується. Проте більшою мірою це зроблено за рахунок грошей власників сертифікатів і суб'єктів господарювання, які орендують земельні ділянки. Лише 7,6% отримали державні акти безкоштовно.

Нагадаємо, що 23 грудня міністр фінансів України Федор Ярошенко заявляв, що на реалізацію земельної реформи в бюджеті на 2012 р. передбачено 33,5 млрд грн., що в 28 разів більше ніж в 2011 р.


джерело: РБК-Україна

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.