10 серпня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

17.01.2012всі новини дня

У Москві обговорили африканську чуму й українську реформу

Україна стурбована системою російського контролю при продажу вроздріб м'яса в умовах боротьби з африканською чумою свиней (АЧС).

Про це УНІАН повідомили у Россільгоспнагляді за підсумками зустрічі керівника цього відомства Сергія ДАНКВЕРТА з головою Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іваном БІСЮКОМ.

«Основною темою зустрічі стало обговорення ситуації з боротьбою з африканською чумою свиней в Росії. Серйозну заклопотаність української сторони викликає ефективність існуючої в Росії системи контролю безпеки м'яса, що надходить в роздрібний торговий оборот», - говориться в повідомленні.

Зазначається, що в даний час Россільгоспнагляд володіє правом перевірки торгових підприємств і ресторанів лише в тих випадках, якщо у них є власні цехи з переробки м'ясної продукції. У решті всіх випадків контрольні функції здійснюються лише Росспоживнаглядом, що не має компетенції в галузі забезпечення ветеринарної безпеки. Таким чином, існуюча в даний час система не дозволяє виключити попадання в роздрібну торгову мережу м'ясної продукції, одержаної від інфікованих тварин що, відповідно, створює можливість подальшого розповсюдження зараженої продукції через торгові мережі, повідомили в Россільгоспнагляді.

Під час зустрічі С.ДАНКВЕРТ також проінформував І.БІСЮКА про роботу російських міністерств сільського господарства і охорони здоров'я з розробки нормативів і затвердження максимально допустимих рівнів (МДР) вмісту небезпечних і шкідливих речовин у харчовій продукції.

У повідомленні зазначається, що під час зустрічі російська сторона висловила розуміння щодо адміністративної реформи, що відбувалася в Україні, під час якої, на прикладі європейської моделі, ветеринарна служба країни була реорганізована в Державну ветеринарну і фітосанітарну службу, у функції якої входить контроль безпеки харчової продукції по всьому ланцюжку виробництва і переробки, від ферми - до столу споживача. При цьому серед іншого новоорганізована Служба контролює застосування пестицидів і агрохімікатів, здійснює насіннєвий контроль, є національним органом у галузі карантину рослин, забезпечує здоров'я тварин, проводить інспекцію підприємств, контролює безпеку як сировини, так і готової харчової продукції, перевіряє підприємства торгівлі та громадського харчування.

Сторони погодилися, що лише така єдина і високоінтегрована система зможе реально гарантувати безпеку здоров'я споживачів.

Як повідомляв УНІАН, раніше головний державний санітарний лікар РФ Геннадій ОНИЩЕНКО висловив занепокоєння у зв'язку з намірами української влади передати функцію контролю над харчуванням українців ветеринарній службі.

"В Україні повноваження з контролю над продовольством і харчуванням, зокрема в дитячих організованих колективах, передано ветеринарній службі. Де-факто, це є визнання громадянина України твариною", - сказав він.

Крім того, на його думку, передача ветеринарній службі функцій з контролю над якістю їжі негативно вплине також на агробізнес, підприємства якого здійснюють поставки продукції до Росії.

"Ми почнемо дуже уважно спостерігати за постачаннями з України всього сегменту аграрної продукції, в першу чергу, молочної, і вживемо найжорсткіших заходів при найменшому погіршенні якості. В першу чергу, постраждає малий і середній бізнес України, який поставляє продукцію в прикордонні регіони і великі міста Росії", - наголосив Г.ОНИЩЕНКО.


джерело: УНІАН

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                      1   2 
  3   4   5   6   7   8   9 
 10  11  12  13  14  15  16 
 17  18  19  20  21  22  23 
 24  25  26  27  28  29  30 
 31                   
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.