06 грудня 2019р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 
Аграрні новини та оперативна статистика

06.01.2012всі новини дня

Зростання екологічної свідомості стимулює розвиток українського ринку органіки - експерти

ростання екологічної свідомості, зокрема, в Україні є ефективним стимулятором подальшого розвитку ринку органічних продуктів харчування у поточному році.

Таку думку висловив голова асоціації виробників органічної продукції "Біолан Україна" Василь Піндус, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Люди стали більше замислюватися про своє здоров'я. Вони розчарувалися в тих продуктах, які можна придбати в супермаркетах, і шукають можливість купувати якісну їжу", - стверджує експерт.

За даними асоціації, сьогодні на органіку приходиться лише 1% продаваних в Україні продуктів. А в Європі чисті продукти займають 6-7% ринку. При цьому попит споживачів на органічні товари стрімко зростає, на сьогоднішній день він істотно перевищує пропозицію.

Якщо раніше однією з головних проблем для виробників органіки була дистрибуція, то з недавніх пір цими продуктами активно зацікавилися супермаркети.

"Поки немає спеціалізованих магазинів, які б пропонували виключно органічні товари. Це пояснюється тим, що такої продукції сьогодні мало. Тому крім органічної їжі на прилавках присутні її звичайні аналоги", - коментує ситуацію В.Піндус.

Проте, на його думку, спеціальні магазини можуть з'явитися найближчим часом. Передумов для цього достатньо - зростаючий попит покупців і інтерес до цього сегменту підприємців сприятимуть подальшому зростанню ринку.

Експерти стверджують, що ринок органіки приваблює інвесторів рентабельністю в 40% і високим попитом як усередині країни, так і на зовнішніх ринках. Масштабні інвестиції в цю нішу гальмує лише відсутність законодавчої бази в Україні, вважають фахівці.

Нагадаємо, у квітні 2011 р. Верховна Рада прийняла в другому читанні Закон "Про органічне виробництво", але президент відправив його на доопрацювання.

За даними "Біолан", зараз багато охочих займатися органічним виробництвом, але їм потрібна підтримка держави, особливо в перші 3 роки, в так званий перехідний період від традиційних методів господарювання до органічних.

джерело: Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
                          1 
  2   3   4   5   6   7   8 
  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22 
 23  24  25  26  27  28  29 
 30  31                
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Переробка та якість продукції
Ціни
Екологія
Погода


  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.