24 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Підприємство і підприємництво - Підприємство в умовах стратегічного розвитку економіки - Зміни ролі виробництва і розподілу в структурі діяльності підприємства


Підприємство в умовах стратегічного розвитку економіки

Зміни ролі виробництва і розподілу в структурі діяльності підприємства

Изменения роли производства и распределения в структуре деятельности предприятия

Шведський професор Стіг-Арне МАТСОН, який займається стратегічним керівництвом і присвячує  свою увагу тенденціям розвитку в галузі виробництва і розподілу та використання їх для підвищення конкурентної здатності підприємства, бачить майбутню функцію підприємства, яка займається виробництвом, у розподілі, логістиці, пропозиції послуг замовникам. Якими є види на майбнє у цьому напрямі? Сучасна ланка виробництва від постачальників матеріалів через виробника напівфабрикатів, власне підприємства-виробника, регіонального дистриб’ютора до остаточного замовника є занадто довгою. Нові тенденції у виробництві і розподілі насправді є такими: постачальники чим далі, тим  частіше будуть брати на себе більшу частину додаткової вартості кінцевого вибору, наприклад, 1985р. частка працівників, що працюють поза підприємством, складала приблизно 30% додаткової вартості кінцевого продукту. У 1995р. це складало 55%, у 2005р.-передбачається 85%. Підприємства, що виробляють, вже не будуть виробляти з сировини напівфабрикати з них – можливі проміжні продукти, вони будуть контактувати з постачальниками, які візьмуть на себе важливу частину цього процесу.Зміниться мережа постачальників. Одна група сучасних постачальників підприємства-виробника у майбутньому буде постачати другій групі, а не безпосередньо виробникові. Замість сировини будуть купувати вузли та агрегати виробничого процесу. Ланка постачання буде ширшою з боку кінцевого замовника. Система гуртівень та роздрібного продажу буде переважати над мережею постачальників першої та другої груп.

Крім цього, треба поліпшити комунікацію на всіх рівнях управління в усіх складових, що пов’язані між собою. Підприємства повинні бути краще інформованими про ситуацію на ринку.

Дистриб’ютори. Період функціонування виробів скорочується. Зростає кількість змін у виробах і значення орієнтації на вимоги замовника. Важливішу роль будуть грати ідистриб’ютори. Додаткова вартість буде створюватись простим кінцевим монтажем стандартних компонентів, додаванням додаткових частин, можливістю керувати розміром, параметрами чи накресленням, а також пакуванням. Отже, процеси від підприємства до постачальників будуть стандартизуватись в напрямі до клієнта, будуть створюватись варіанти вибору. Функція підприємства-виробника буде полягати в керуванні логістикою і близькими до неї видами діяльності.

Послуги. Кінцева пропозиція замовників є завжди комбінацією виборів та послуг. Питома вага послуг надалі зростає. Це підвищує вимоги до логістики і до майбутнього, в першу чергу, до керівництва запасами. Замовленням запасів може керувати сам замовник, у такому разі підприємство, а саме постачальник, який є відповідальним за запаси на складах цього підприємства, може стати замовником.

У цій системі відповідає підтвердження замовлень і значно скорочуються додаткові терміни на це, зростає конкурентна здатність.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод Отбор кандидатов на премии, связанных с пионовой индустрией, начал Хэцзэ Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.