02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Підприємство і підприємництво - Підприємство в умовах стратегічного розвитку економіки - Підприємство як організація людських можливостей


Підприємство в умовах стратегічного розвитку економіки

Підприємство як організація людських можливостей

Предприятие как организация человеческих возможностей

 Приблизно 20 років ми спостерігаємо за тим, як колишні організаційні структури розпускаються і шукають організаційний простір для вищого ступеня розвитку людини в підприємстві. Суттєвою проблемою є те, щоб відомий і постійно зростаючий досвід з послабленням організації запроваджувався у світлі нових даних і так, щоб їм передувала нова креативна практика.

Коли змінюється креативна структура, причиною є те, що треба звільнити простір для нових можливостей, нових моторних сил. Метою є залучити людей з можливостями, формувати  їхню одностайність, дати можливість виявити їхню творчу силу, внаслідок чого створиться толерантна  структура і середовище для ініціатив.

Отже, відходить в минуле колишня роль організації, і на перший план виходить роль освіченої, знаючої та активної людини.

Але не йдеться лише про одну сторону.

Підприємство є продуктивною формацією, формацією, яка створює цінності. Розвиток людського потенціалу плекаємо в інтересах наповнення соціально-економічної функції підприємства: всезагальна стратегія розвитку підприємства і стратегія розвитку людини все більше співпадають. Керівництво підприємства орієнтується на знаючих, вміючих та відданих людей.

 

Підприємство повинно все менше організовуватись відповідно до функцій та частин, а все більше щодо можливостей людей. Для того, щоб реально здійснитись, перед менеджментом ставляться певні вимоги:

  • зосередитись на нових ідеях, усунути все, що заважає вільному руху інформації; 

  • децентралізувати і ліквідувати бюрократію;

  • створити гнучкі проектні команди, які збільшують інтелігентність колективу;

  • забезпечити, щоб кожен вчився для майбутнього.

 

Проілюструємо проблему на прикладі пошуку інформації.

Особливо важлива інформація про майбутній розвиток, про зміни у замовників, конкуренцію в місцевій економіці та політиці. Треба постійно мотивувати зміни у якнайширшому оточенні. Це дасть можливість реагувати на них і використовувати їх з користю для себе. З цього часу з’являється нагода використовувати нову нагоду, що в цей складний період є одним з найважливіших принципів. Наприклад, нав’язування нових торговельних зв’язків, які будуть служити довготривалим цілям і зроблять можливим проникнення на нові ринки (згідно з принципом інвестуй зараз, інкасує пізніше). Як приклад можна навести стратегію фірми CARGILL, яка  купує японське торговельне і продовольче об’єднання TOSHOKA, котре було перед загрозою банкрутства, або три великі американські концерни AIG, TRAVELERS, і MERILL LYNCH, які придбали японську систему розподілу, коли японський фінансовий капітал опинився в скрутному становищі.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.