02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Відкриття власної справи - Обґрунтування бізнес-ідеї


Відкриття власної справи

Обґрунтування бізнес-ідеї

Обоснование бизнес-идеи

Бізнес-ідея – це перш за все концепція бізнесу - створюються з метою надання допомоги підприємцям-початківцям або заново створеним фірмам в пошуку джерел венчурного (ризикового) фінансування для проведення додаткових досліджень, створення дослідних зразків товарів (послуг), проведення маркетингових досліджень, започаткування фірми. Тому під бізнес-ідеями розуміється не тільки концепція бізнесу, але і той мінімальний обсяг інформації про запропонований товар (послугу), який дозволить потенційним партнерам оцінити перспективи поданих пропозицій.

Бізнес-ідея – це визначення потреб покупців, групи покупців, технологічного і функціонального виконання.

Для української економіки одне із найважчих питань – визначити бізнес кожного підприємства. Продукти і послуги стають бізнесом тільки тоді, коли вони задовольняють потреби. Саме тоді виникає попит і відповідно бізнес. Купівельні групи показують, на які типи покупців орієнтується фірма.

Один із найефективніших методів по вибору бізнес-ідеї є метод мозкового штурму. Для генерації бізнес-ідей вибирається група із декількох осіб, зацікавлених у створенні бізнесу. Під генерацією розуміється складання загального списку підходящих варіантів видів бізнесу, в нього можуть входити несподівані і нездійсненні бізнес-ідеї. Важливо при генерації стимулювати найбільш оптимальні та оригінальні пропозиції і виділяти із загального списку ідей ті, які відображають любимий вид діяльності, а також досвід у ній. Після складання списку вибираються найбільш пригожі бізнес-ідеї.

Копіювання чужого бізнесу може привести до того, що власний буде одним із чисельніших на ринку з надзвичайно високою конкуренцією. Одним із варіантів є створення власної ніші на ринку. Створений ринок до певного часу буде достатньо вільним. Прикладом такого бізнесу може бути бізнес, який недавно зародився, споживачі про нього взнали, і в даний момент можна прогнозувати  великий ріст ринку. На зростаючому ринку конкуренція невисока.

Бізнес має властивість затягувати людину, витісняючи розваги и особисте життя, тому слід знайти таку діяльність, якою буде цікаво займатися. Тобто у створеному бізнесі застосовуються сильні сторони підприємця, а слабкі сторони не повинні впливати на результат.

Приклад. Людина, яка має художній смак, може зайнятися відкриттям дизайн-салону. Некомунікабельній людині не варто займатися торгівлею, але виробництву пиломатеріалів некомунікабельність заважати не буде. Вибір бізнес-ідеї краще виконувати по етапах  (табл.1).

 

Таблиця 1

Етапи вибору бізнес-ідеї

 

 

Бізнес-ідея

Чому цей вид діяльності мені підходить або не підходить?

(Особисті якості)

Чому цей вид бізнесу буде

успішним або неуспішним?

(Зовнішнє середовище)

підходить

не підходить

успішним

неуспішним

 

Торгівля побутовою хімією

Я добре розуміюся у засобах побутової хімії, тому що у мене хімічна освіта

Я страждаю алергією і не можу довго перебувати у приміщенні з хімічними засобами

У районі немає спеціалізованих торговельних точок з повним асортиментом товарів побутової хімії

В місті мало стабільно працюючих підприємств, тому доходи населення невисокі і нестабільні

 

У мене є достатня кількість грошей для придбання обігових засобів

 

 

 

 

Вибір бізнесу за сильними сторонами підприємця має і чисто економічну сторону. Якщо у бізнесі будуть активно використовуватися сильні сторони, то це стане важливою перевагою перед конкурентами, які цими якостями володіють у меншій мірі.

Потенційно успішною може вважатися бізнес-ідея, яка основана на об’єктивних можливостях економічної ситуації, аналізі стану окремого ринку тощо. Особливості стану ринку роблять більш прибутковим і перспективним окремі види бізнесу.

Наприклад. Великий попит на нові квартири і високі темпи будівництва нового житла об’єктивно розширюють ринок побутової техніки (пральних машин, холодильників, мікрохвильових печей тощо) і меблі, так як переїзд у нову квартиру часто супроводжується купівлею нових меблів і побутової техніки. В той же час скорочення народжуваності зменшує попит на освітні послуги для дітей і збільшує конкуренцію на цьому ринку.

Зниження цін як конкурентна перевага використовується в тому випадку, коли виробництво товарів і послуг здійснюється за допомогою технології, яка знижує витрати.

Більшість бізнес-ідей можна модифікувати, щоб значно поліпшити їх перспективність. Приклад. Розміщення торгової точки у вузі або приміщенні з великою кількістю офісів.

Видів бізнес-ідей надзвичайно багато.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.