02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація використання ресурсів у сільськогосподарських підприємствах - Організація використання засобів виробництва - Організація сервісного обслуговування сільськогосподарських підприємств


Організація використання засобів виробництва

Організація сервісного обслуговування сільськогосподарських підприємств

Организация сервисного обслуживания сельскохозяйственных предприятий

Згідно з існуючим положенням заводи-виготовлювачі техніки у гарантійний період повинні здійснювати її технічне обслуговування. Деякі заводи, особливо тракторні, організували в окремих областях опорні пункти й ремонтно-обслуговуючі станції, на яких проводиться фірмове обслуговування реалізованої техніки на ремонтній базі АПК і довгостроковій договірній основі. У деяких областях створено регіональні центри при спеціалізованих майстернях і заводах концерну "Агротехсервіс" з фірмової торгівлі і обслуговування сільськогосподарської техніки.

 

Фірмове обслуговування передбачає:

  • дозбирання, передпродажне техобслуговування, обкатку і поставку в господарство техніки, придатної для негайного використання;

  • навчання правил експлуатації, обслуговування, ремонту і зберігання нової техніки;

  • техобслуговування, поточний і капітальний ремонти техніки та її складових частин;

  • доставку машин і обладнання господарств на ремонтні підприємства і назад;

  • забезпечення господарств запасними частинами, ремонтними матеріалами і ремонтним обладнанням;

  • модернізацію машин і обладнання під час експлуатації;

  • придбання для ремонту і наступну реалізацію відремонтованих машин;

  • розбирання списаної техніки з виділенням деталей, придатних для подальшого використання або відновлення;

  • технічне переозброєння господарств;

  • наукове та інформаційне забезпечення господарств з метою підвищення ефективності використання техніки.

 

Технічні центри створюються також при деяких районних ремонтно-технічних підприємствах (РТП), залежно від стану їхньої ремонтно-технічної бази і наявності кваліфікованих спеціалістів. Це дало змогу значно зменшити простої тракторів.

Отже, система фірмового обслуговування дає для сільськогосподарського підприємства такі переваги, як оперативне техобслуговування, надійне забезпечення запасними частинами, більш широкий діапазон використання техніки, удосконалення технології її ремонту, краща підготовка і підвищення кваліфікації кадрів, своєчасне одержання інформації про технічні зміни та удосконалення техніки, прямий зв'язок через центр із заводами-виготовлювачами. Від такої системи має певні вигоди і завод-виготовлювач. Зокрема, він з перших рук регулярно одержує інформацію про надійність своїх виробів, може більш точно визначити потребу споживачів в техніці, запасних частинах, що дає гарантію реалізації своєї продукції і є важливим у ринкових умовах.

Останнім часом, особливо у зв'язку з формуванням малих та фермерських господарств, дедалі більшого значення набуває організація прокату техніки. Це одна з форм забезпечення сільськогосподарських підприємств необхідними технічними засобами. На прокат доцільно брати передусім спеціалізовану техніку, яку господарствам не варто придбавати через її високу вартість. Для цього організують районні або міжрайонні машинно-технологічні станції (МТС). Велике значення в такій системі виконання робіт має організація реклами послуг МТС. Станції пропонують замовникам списки наявної техніки, а також розцінки за її прокат. Сільськогосподарські підприємства разом з представником станції оформляють замовлення, де зазначаються марки машин, їх кількість, балансова вартість, розцінка за годину використання однієї машини, дата видачі, на скільки днів, загальна вартість прокату техніки або виконання робіт. У другій частині цього документа записують фактичні показники (дата повернення, кількість днів використання, кількість днів затримки або дострокового повернення порівняно із замовленням).

Якщо надана техніка відмовляє в роботі з вини замовника, то спеціалісти станції можуть її відремонтувати, але за додаткову плату. Коли в цьому винна станція, то вона негайно замінює техніку і подовжує термін її використання. Надану замовником техніку необхідно використовувати за призначенням з урахуванням нормативного завантаження, передача її іншим користувачам забороняється.

Спеціалісти МТС контролюють дотримання правил експлуатації, надають відповідні консультації, виїжджаючи при цьому, якщо потрібно, в господарства. Повертати техніку потрібно не пізніше зазначеного у замовленні терміну у справному і комплектному стані. За затримку повернення передбачені грошові санкції. Особливо недопустиме затримання дефіцитної техніки, яку чекають інші замовники.

 

Розрахунки за прокат техніки здійснюються за розцінками, які пропонує станція. Вони можуть бути розраховані у двох варіантах. За першим варіантом, коли замовник використовує тільки машину, розцінки можна розрахувати за формулою (грн./год):

 

Р = (А + Р1 + З)Н,

 

де Р – розцінка за прокат машини; А – амортизація на повне відновлення; Р1 – витрати на ремонт, техобслуговування, заміну або ремонт гумових шин чи гусениць та зберігання; З – загальновиробничі та загальногосподарські витрати МТС; Н – коефіцієнт, який враховує рівень рентабельності прокату.

 

У випадках прокату спеціальної техніки (бульдозери, крани тощо), коли замовник користується машиною за участю тракториста-машиніста (шофера) МТС і заправляє її тут пальним, розрахункова формула має такий вигляд (грн./год):

 

Р = (О + П + А + Р1 + З)Н,

 

де О — оплата праці з нарахуваннями; П — вартість паливо-мастильних матеріалів.

 

Іноді за використання та прокат зернозбиральних комбайнів господарство розплачується зерном з розрахунку за один зібраний гектар або відсотком від валового збору.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.