02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація використання ресурсів у сільськогосподарських підприємствах - Організація використання засобів виробництва - Форми використання транспортних засобів


Організація використання засобів виробництва

Форми використання транспортних засобів

Формы использования транспортных средств

Залежно від виробничих умов застосовують дві основні форми використання транспорту: індивідуальну та бригадну. За умов оренди за кожним водієм закріплюється автомобіль і встановлюються розрахункові ціни за перевезення 1 т вантажу та 1 км пробігу. Щомісяця за цими цінами розраховують вартість виконаних робіт. Заробіток водія дорівнює різниці між вартістю робіт і витратами на експлуатацію автомобіля.

За бригадної форми використання транспорту можуть бути організовані постійні і тимчасові бригади водіїв. Постійні бригади перевозять вантажі протягом року. Як правило, їх створюють за типами автомобілів (самоскиди, бортові, спеціальні та ін.). Такі бригади ефективно працюють тільки у великих господарствах. Вони поширені в автопідрозділах Агротехсервісу, Агропромхімії та ін. При цьому створюються бригади для перевезення одного виду вантажу (комбікорму, худоби, птиці, яєць, молока). Проте сезонний характер виробництва у сільському господарстві обмежує цілорічне використання постійних бригад у повному складі. Тому на період перевезення сезонних вантажів організують тимчасові бригади (для перевезення органічних добрив, заготівлі сільгосппродукції, транспортного обслуговування посівних і збиральних агрегатів тощо). Такі бригади включають до складу збирально-транспортних загонів і вони забезпечують безперебійну роботу збиральних агрегатів. Це стосується збирання, наприклад, зернових, кормових культур, цукрових буряків.

Для підвищення ефективності використання транспорту до складу бригад включають навантажувально-розвантажувальні засоби, які виконують роботи по перевезенні цукрових буряків, органічних добрив та ін.

Підвищенню продуктивності транспортних засобів сприяє їх якісний ремонт і техобслуговування. Нині коефіцієнт технічної готовності автомобілів становить 0,80–0,85, тобто 15–20% автомобілів перебуває в ремонті.

Ефективність використання автомобілів зростає також при зменшенні простоїв їх під навантаженням і розвантаженням, чого досягають шляхом механізації цих робіт. Інколи простої транспорту зумовлюються неналежною організацією сумісної роботи з машинно-тракторним парком, особливо на збиранні врожаю.

У сільському господарстві багато вантажів з малою об'ємною масою доводиться перевозити автомобілями з недостатнім об'ємом кузова. Тому їх відповідно готують до роботи (нарощують борти тощо). Потрібно організовувати роботу автомобілів так, щоб вони були максимально зайняті протягом дня і року. Цьому сприяють організація двозмінної роботи, підміни водіїв на час відпустки, вихідних днів і т. ін.

Ефективність використання автотранспорту залежить від  його структури. Так, у сільськогосподарських підприємствах має бути не менше 60% самоскидів, до 30% автомобілів вантажопідйомністю понад 5 т і до 7% малої вантажопідйомності (до 2 т). При перевезеннях на великі відстані більш ефективні автомобілі великої вантажопідйомності. Важливим є також використання причепів, автопоїздів, скорочення повторних перевезень, поліпшення дорожної мережі.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.