30 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація використання ресурсів у сільськогосподарських підприємствах - Організація використання засобів виробництва - Визначення потреби господарства в тракторах і сільськогосподарських машинах


Організація використання засобів виробництва

Визначення потреби господарства в тракторах і сільськогосподарських машинах

Определение потребности хозяйства в тракторах и сельскохозяйственных машинах

Для здійснення процесу виробництва кожне сільськогосподарське підприємство повинно мати необхідну кількість відповідних засобів виробництва, і насамперед механічних. Для визначення потреби в окремих видах техніки необхідно розрахувати обсяг відповідних робіт за рік і знати нормативний річний виробіток однієї машини. Ці розрахунки здійснюють по господарству в цілому.

 

Потребу в тракторах розраховують кількома методами.

  1. Плановий річний обсяг тракторних робіт в умовних гектарах ділять на нормативний виробіток на один еталонний трактор і перераховують у фізичні трактори на основі попередньо встановленої структури тракторного парку. Наприклад, річний обсяг тракторних робіт становить 50000 ум. га, норматив виробітку на 1 ет. трактор 1500 ум. га, звідси потрібно (50000:1500) 33 ет. трактори. Далі визначаємо потребу у фізичних тракторах.

  2. Річний обсяг тракторних робіт обчислюють у рослинництві в технологічних картах, у тваринництві  та інших галузях господарства — окремими розрахунками:

  • Зіставленням планового обсягу тракторних робіт з можливим. Можливий обсяг визначають за нормативами виробітку на один фізичний трактор по марках і фактичної  кількості тракторів з урахуванням можливого списання.

  • За середніми нормативами потреби у фізичних тракторах на 1000 га ріллі (по групах, класах і марках).

  • З урахуванням обсягів і термінів виконання тракторних робіт.

  • За допомогою економіко-математичних методів з використанням електронно-обчислювальної техніки, що дає змогу визначити оптимальну структуру тракторного парку.

 

За всіх методів визначення потреби в тракторах слід результат скоригувати на коефіцієнт їх технічної готовності (0,8–0,9).

Потребу в самохідних комбайнах та інших сільськогосподарських машинах, які використовуються сезонно, визначають діленням відповідного обсягу робіт на норматив сезонного виробітку машин. Цей норматив розраховують множенням змінної норми виробітку на кількість днів роботи за сезон і на коефіцієнт змінності.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.