30 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Основи організації виробництва - Система ведення господарства - Система ведення обслуговуючих і підсобних виробництв


Система ведення господарства

Система ведення обслуговуючих і підсобних виробництв

Система ведения обслуживающих и подсобных производств

Особливості сільськогосподарського виробництва і завдання щодо його високоефективного розвитку вимагають організації у кожному аграрному підприємстві або на міжгосподарській основі системи підсобних і допоміжних виробництв. Розвиток їх залежить від природно-економічних умов господарства та його спеціалізації.

 

За видами діяльності розрізняють такі форми підсобних підприємств:

  1. з переробки сільськогосподарської продукції (консервні заводи і цехи, млини, комбікормові заводи, олійниці та ін);

  2. із зберігання сільськогосподарської продукції (овоче- і фруктосховища, холодильники);

  3. з виробництва будівельних матеріалів (цегельні та черепичні заводи, лісопилки, кам'яні кар'єри);

  4. з виготовлення керамічних і скляних виробів, тари, предметів побуту (меблів, кошиків, віників тощо).

 

Організація підсобних підприємств має сприяти успішному розвитку галузей сільськогосподарського виробництва, зменшенню сезонності використання робочої сили, зокрема більш повному і рівномірному використанню її протягом року, особливо в пізньоосінній, зимовий та ранньовесняний періоди.

Діяльність підсобних підприємств дає змогу запобігати втратам сільськогосподарської продукції (особливо плодоовочевої), забезпечити її вчасну переробку та зберігання. Підсобні виробництва також дають певні додаткові доходи сільськогосподарським підприємствам за рахунок реалізації продукції переробки, будівельних матеріалів, предметів побуту та ін.

Допоміжні виробництва сільськогосподарських підприємств — це ремонтні майстерні, вантажний автотранспорт, жива тяглова сила, електро- і водозабезпечення, газове господарство тощо.

Розміри допоміжних виробництв визначають залежно від потреби в них. Наприклад, потужність ремонтних майстерень має враховувати розміри машинно-тракторного парку. В сільськогосподарських підприємствах організовують як центральні майстерні, так і майстерні або пункти технічного обслуговування в бригадах, відділках, цехах.

Автопарк підприємства включає вантажні, спеціальні, легкові автомобілі, автопричепи, гараж та його обладнання. Розміри автопарку мають відповідати річному обсягу транспортних робіт.

За потребами підприємства, завданнями розвитку його галузей та соціальної сфери організовують роботу інших допоміжних та обслуговуючих виробництв.

 


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.