02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація кормо-виробництва - Організація використання природних кормових угідь


Організація кормо-виробництва

Організація використання природних кормових угідь

Организация использования естественных кормовых угодий

У системі кормовиробництва важливе значення мають раціональне використання природних кормових угідь, забезпечення тварин повноцінними кормами. Правильне використання природних кормових угідь пов'язане з поліпшенням угідь, доведенням їх до високопродуктивного рівня, організацією раціонального їх використання протягом пасовищного періоду.

З цією метою спеціальна комісія із спеціалістів проводить детальне культуртехнічне, гідротехнічне й агрономічне обстеження природних угідь, після якого складають план їх трансформації із застосуванням прийомів докорінного чи поверхневого поліпшення. Для раціонального використання лук вводять сінокосооборот. Площу розбивають на 4–6 ділянок, траву на яких по роках скошують у різні фази вегетації переважаючих рослин.

Для поліпшення використання природних кормових угідь на них створюють культурні пасовища, продуктивність яких становить 20–40, а при зрошенні — 60–70 ц корм. одиниць з 1 га проти 6–7 ц на неполіпшених угіддях. Вміст перетравного протеїну в 1 корм. од. досягає 125–140 г, а собівартість в 3–5 разів нижча, ніж при використанні сіяних однорічних і багаторічних трав.

Випасати тварин на пасовищах доцільно загінним способом. Визначаючи кількість загонів, враховують продуктивність пасовища, щільність поголів'я тварин при випасанні, строки відростання трави після випасу, потребу в зеленій масі на добу.

Період відростання трави після випасання тварин до придатності її для наступного використання називається "періодом обороту" загону.

 

Площу культурного пасовища можна визначити за формулою

 

П= (К*Н*Д-З)/У,

 

 де П — площа культурного пасовища, га; К — кількість тварин, гол.; Н — норма зеленої маси на одну голову на день,ц; Д — тривалість пасовищного періоду, днів; З — кількість зеленого корму з інших джерел, ц; У — продуктивність культурного пасовища, ц/га.

 

Щільність поголів'я, яке можна випасати на одиниці площі, становить:

 

КГ = М/(а*ПЗ),

 

 де Кг — кількість голів, яких одночасно можна випасати на 1 га; М — запас зеленої маси на 1 га пасовища за цикл випасання з урахуванням коефіцієнта її використання, ц;  а — період перебування худоби в загоні, днів; Пз — добова потреба тварин у зеленій масі, ц.

 

Кількість загонів для тварин визначають за тривалістю їх випасання, строками відростання трави і терміном утримання худоби в одному загоні:

 

К=(Т+1)/Д,

 

е К — кількість загонів; Т — період відростання трави, днів; Д — кількість днів утримання тварин в одному загоні.

 

Трави для культурних пасовищ добирають за швидкістю відростання після випасання; стійкістю проти витоптування тваринами; енергією кущіння з утворенням великої кількості листя; поживністю і рівнем поїдання тваринами.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.