02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація овочівництва - Товарна обробка, зберігання та реалізація овочів


Організація овочівництва

Товарна обробка, зберігання та реалізація овочів

Товарная обработка, хранение и реализация овощей

В овочівництві важливими технологічними операціями є товарна обробка, зберігання та заготівля вирощеної продукції. Недостатня організація їх спричинюється до втрати 30% овочевої продукції.

У більшості господарств овочі сортують одночасно із збиранням. У великих сільськогосподарських підприємствах овочі звозять на спеціальні сортувальні пункти, де проводять товарну обробку, готуючи їх до реалізації у свіжому вигляді і для закладання на зимове зберігання відповідно до вимог діючих стандартів. Наприклад, плоди огірків мають бути свіжими, цілими, незабрудненими, без пошкоджень хворобами та шкідниками, без механічних ушкоджень, не деформованими, без плодоніжки і з плодоніжкою до 1 см з правильною і типовою для ботанічного сорту формою і зеленим забарвленням. Для консервування використовують пікулі довжиною 3–5, 5,1–9,0 см, зеленці — до 12 см. Відповідно до цих умов здійснюють товарну обробку овочів. Овочі, які не відповідають вимогам стандартів,  вибраковують і відправляють на додаткову доробку або згодовують тваринам.

Транспортують овочі для реалізації, як правило, автомобілями, рідко — залізницею. При цьому їх укривають брезентом, щоб захистити від надмірного випаровування ними вологи. Збереження якості овочів великою мірою залежить від тари. Використовують переважно дерев'яні ящики, контейнери. Перспективною є тара з полімерних матеріалів, шпону, картону. Деякі овочі транспортують у мішках і навалом.

Для забезпечення населення свіжими овочами протягом цілого року необхідно організувати їх надійне зберігання. Овочі, закладені на зберігання товстим шаром, у купи, засіки, кагати  або траншеї без належної вентиляції швидко зігріваються і загнивають. Краще зберігати їх за певних температури і вологості повіря.

За додержання правильного режиму зберігання природні втрати овочів не перевищують встановлених норм. Овочі можна зберігати як у постійних, так і в тимчасових сховищах. В господарствах, де немає досконалих сховищ, узимку овочі псуються, що призводить до значних збитків.

Сільськогосподарським підприємствам вигідно частину овочів, особливо нестандартних, переробляти у власних консервних цехах. Це збільшує зайнятість робочої сили протягом року і запобігає додатковим втратам вирощеної продукції.

Раціональна організація товарної обробки, транспортування і зберігання овочів дає змогу забезпечити безперервне постачання їх населенню у свіжому вигляді, збільшити доходи підприємства.

 

З метою зупинити спад у розвитку овочівництва, стабілізації і нарощування виробництва та реалізації овочів Національною програмою розвитку агропромислового виробництва і соціального відродження села на 1999-2010 р. передбачається:

  • здійснення програми вирощування насіння овочевих культур, створення нових їх сортів і гібридів;

  • створення виробничих кооперативів із застосуванням довгострокової оренди землі для вирощування овочів, розширення посівних площ під овочевими культурами на меліорованих землях;

  • збільшення виробництва розсадних овочевих культур (томатів, перців, баклажанів та ранньої капусти) в горщиках і пакетах;

  • виробництво комплексу вітчизняної техніки для овочівництва;

  • об'єднання виробників, переробних і торговельних підприємств в асоціації;

  • реконструкція зимових теплиць з переведенням їх на виробництво овочів за енергозберігаючими технологіями і забезпеченням насінням гібридів огірків та помідорів вітчизняної селекції;

  • виділення спеціальних сировинних зон вирощування овочевих культур за технологією, яка забезпечує одержання екологічно чистої овочевої продукції;

  • створення в кожній області на базі оптово-роздрібних комбінатів оптових продовольчих ринків для заготівлі овочів у сільськогосподарських підприємств та населення, розширення мережі спеціалізованих магазинів фірмової торгівлі.

 

Виконання цих заходів дасть змогу задовольнити потреби населення в овочевій продукції в 2010 р., підвищити врожайність на 50–70 ц/га, зменшити затрати ручної праці в 2–2,5 раза, енерговитрати удвічі, розширити асортимент, підвищити якість овочів і баштанної продукції, а в закритому грунті збільшити врожайність на 3,5 кг/м2, зменшити енергозатрати на 10–15 % і затрати праці на 20–30 люд.-год/га.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.