24 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація овочівництва - Особливості організації і оплати праці в овочівництві


Організація овочівництва

Особливості організації і оплати праці в овочівництві

Особенности организации и оплаты труда в овощеводстве

Найбільш поширеними нині формами організації праців овочівництві є постійні виробничі бригади, які працюють як на госпрозрахунковій, так і на орендній основі. В їхньому розпорядженні овочеві сівозміни, необхідні споруди, сільськогосподарський інвентар, трактори, сільськогосподарські машини. Кількість працівників у них і потребу в техніці визначають за розробленими технологічними картами і графіками. Оптимальний розмір бригад коливається в межах 20–60 чол. У складі бригад створюються ланки по 6–10 чол. В овочівництві закритого грунту оптимальний розмір бригад визначається за нормативними навантаженнями площі культур на одного працівника. Наприклад, у зимових теплицях норма навантаження становить (м2): огірків — 600–700; помідорів — 700–1300; розсади — 350–450.

Найбільш поширена форма оплати праці в овочівництві — акордно-преміальна. Основна оплата праці здійснюється за вироблену продукцію за розцінками, обчисленими з надбавками до тарифного фонду. До одержання готової продукції проводять авансування. У деяких господарствах розцінки диференціюють залежно від якості продукції: на стандартну продукцію їх підвищують на 20–30%, а на нестандартну — знижують на 15–20%. Додаткову оплату проводять також за одержання ранніх овочів, оскільки врожайність їх менша, ніж пізніх.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод Отбор кандидатов на премии, связанных с пионовой индустрией, начал Хэцзэ Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.