30 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація садівництва і виноградарства - Сучасний рівень виробництва і споживання плодів та ягід


Організація садівництва і виноградарства

Сучасний рівень виробництва і споживання плодів та ягід

Современный уровень производства и потребления плодов и ягод

Україна загалом відзначається сприятливими природними умовами для успішного вирощування усіх плодових і ягідних культур помірного клімату. Більше того,  грунти і клімат ряду районів  є винятково  сприятливими для теплолюбивих плодових культур та їх сортів, винограду, ареал вирощування яких є надто обмеженим у сусідніх країнах. Це стосується передусім десертних зимових та осінніх сортів яблук і груш, черешень, абрикоса, персиків, сливи, волоського горіха та високоцінних сортів винограду. Такими регіонами передусім є:  для вирощування яблуні — Поділля, Наддністрянщина, південний Степ, Крим; груші — Крим, Наддністрянщина; черешні — південний Степ (Мелітопольщина), Крим, Наддністрянщина; персика і абрикоса — Південний степ, Крим; волоського горіха — Буковина, Крим; сливи — Поділля, Закарпаття, Прикарпаття, Крим; винограду — Крим, південний Степ, Закарпаття.

Економічний потенціал промислового садівництва і виноградарства є достатнім  для значного розширення внутрішнього ринку плодів, ягід і винограду та продуктів їх промислової переробки. Це пов'язано з великою густотою населення, зосередженням його у великих містах і промислових центрах та наявністю широкої мережі плодопереробних підприємств і винзаводів. З підвищенням матеріального добробуту населення неодмінно зростатиме попит на плоди, ягоди і виноград. Крім того, є реальні можливості для значного збільшення виробництва цієї продукції на експорт. За умов забезпечення конкурентоспроможності та вдосконалення економічного механізму реалізації ця продукція матиме необмежений ринок збуту  в Росії та інших країнах. Переконливим щодо цього є приклад сусідньої Польщі, яка за менш сприятливих природних умов для розвитку садівництва виробляє вдвічі більше яблук, ніж Україна, і у великій кількості експортує їх у Росію, Фінляндію, країни Прибалтики та інші.

В економічній ситуації, що склалася внаслідок раптового переходу від адміністративно-планової до ринкової системи, надто посилилися негативні тенденції в промисловому садівництві і виноградарстві: скорочуються площі насаджень, зменшуються валові збори продукції, знижується частка суспільного сектора в загальних обсягах її виробництва, виник загрозливий інвестиційний вакуум у цих галузях.

Виробництво садівницької продукції дедалі більше зосереджується у дрібних господарствах. Частка суспільного сектора у валових зборах цієї продукції в країні знизилась  до 12% (2006 р.). Виробництво плодів і ягід на одну людину за рік не перевищує 40-50 кг, а споживання — 35–37 кг, що становить 43–45% норми, тоді як  у США, Італії, Німеччині, Нідерландах — 100–140 кг.

Отже, збільшення виробництва плодів, ягід та винограду потрібно розглядати - важливе завдання розвитку промислового садівництва і виноградарства в країні.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.