24 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація скотарства - Організація вирощування і відгодівлі молодняку


Організація скотарства

Організація вирощування і відгодівлі молодняку

Организация выращивания и откорма молодняку

У виробництві м'яса вирішальне значення має застосування інтенсивних методів вирощування молодняку великої рогатої худоби з наступною його відгодівлею. Для зростання виробництва яловичини необхідно:

  • збільшити поголів'я молодняку за рахунок збільшення в ньому кількості корів, ліквідації їх яловості;

  • збільшити кількість відгодівельного поголів'я шляхом кооперації сільськогосподарських підприємств з особистими господарствами сільського населення;

  • поліпшити існуючі і вивести нові продуктивні, в тому числі  м'ясні породи;

  • широко практикувати штучне осіменіння корів спермою бугаїв-плідників, одержаних від породних та високопродуктивних корів;

  • поглибити спеціалізацію і концентрацію виробництва насамперед за рахунок міжгосподарської кооперації та агропромислової інтеграції;

  • широко практикувати створення відгодівельних пунктів при підприємствах з переробки сільськогосподарської продукції (цукрові, спиртові заводи тощо);

  • перевести виробництво продукції на промислову основу;

  • створити міцну кормову базу переважно за рахунок власного виробництва.

 

У сільськогосподарських підприємствах застосовують 3 способи вирощування молодняку:

1) ручне (нормоване) випоювання;

2) підсисний спосіб випоювання;

3) підсисно-піддійний спосіб.

 

При ручному випоюваннітелят відлучають від корів і випоюють їм молозиво і молоко. При цьому витрачають 7–10% річного виробництва молока. Для випоювання надремонтному молодняку використовують замінники незбираного молока.

Підсисний спосіб застосовують у м'ясному та м'ясо-молочному скотарстві. При цьому телят вирощують, не відлучаючи від корів-годувальниць.

Підсисно-піддійний спосіб полягає в тому, що частину молока теля випиває від корови підсисним способом, а частину молока видоюють і використовують на інші цілі.

З 1,5–2-місячного віку телят привчають до випасання по 2–3 год щодня. Після 2-місячного віку їх можна утримувати на пасовищі протягом 4–6 год.

У більшості господарств телят утримують великими групами. В індивідуальних клітках вони перебувають 3–5 днів, після чого їх групують по 4–6 голів і утримують до 10 днів. До 6-місячного віку телят утримують групами по 30–40 голів. При вирощуванні молодняку великими групами на 60–80% підвищується продуктивність праці, удвічі збільшується використання корисної площі телятника порявняно з дрібногруповим утриманням.

Останнім часом набуває поширення холодний спосіб вирощування молодняку. Наприклад, на деяких фермах США телят після народження утримують індивідуально у пластмасових будиночках без дверей на короткій прив'язі. Теля має можливість вільно виходити з приміщення і перебувати біля нього. У Чехії будують невеликі блоки для телят з тюків соломи, якими викладають стіни і перекривають стелю. Для таких будиночків можна використати обрізки дощок, очерет та інший місцевий будівельний матеріал.

Раціональним є підсисно-груповий спосіб вирощування молодняку, коли під коровами-годувальницями вирощують  по кілька телят. Корів при цьому утримують великими групами. Телята біля корів - годувальниць можуть перебувати до 7–8 міс. У господарствах з достатньою кількістю збираного молока (обрату) молодняк під коровами — годувальницями утримують 2–3 міс., а потім переводять на годівлю замінниками молока.

У період лактації за 3–4 тури можна випоїти до 10 телят під однією коровою-годувальницею. Ці дані підтверджуються досвідом держгоспу "Берекський" Харківської області, де в окремі роки випоювали по 8–9 телят на корову за лактацію. При цьому порівняно з ручним випоюванням добові прирости однієї голови молодняку були вищими на 130 г, або на 26,5%, витрати корму на 1 ц приросту становили 4,78 корм. од, або на 29,3% менше, продуктивність праці зросла на 45%, а собівартість 1 ц приросту була нижчою на 32,6%.

Практика показала, що доцільніше вирощувати молодняк великої рогатої худоби у спеціалізованих підприємствах, куди його  передають господарства, які спеціалізуються на виробництві молока, у післямолозивний період — у 20-денному віці. У спеціалізованих господарствах молодняк вирощують до 6 міс., а потім передають в інші спеціалізовані підприємства, комплекси на дорощування і відгодівлю.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод Отбор кандидатов на премии, связанных с пионовой индустрией, начал Хэцзэ Гусеничная пара - кто что знает?
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.