02 грудня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація вівчарства - Організація відгодівлі і нагулу овець


Організація вівчарства

Організація відгодівлі і нагулу овець

Организация откорма и нагула овец

Для збільшення виробництва баранини важливе значення має організація відгодівлі і нагулу овець. Це дає високий економічний ефект, тому що вівці краще за інших видів тварин використовують природні пасовища. Встановлено, що з 600 видів пасовищних рослин велика рогата худоба поїдає 56, коні — 82, а вівці — 570. Овець випасають на пасовищах з низьким травостоєм, який непридатний для інших тварин, а також на ділянках після випасання великої рогатої худоби і коней.

Для кожної чабанської бригади складають робочу програму відгодівлі та нагулу овець. У ній зазначають початок і закінчення нагулу та відгодівлі поголів'я, живу масу при постановці  на нагул і знятті з нагулу та відгодівлі овець, приріст живої маси за відповідний період. Виробничу програму нагулу і відгодівлі, забезпеченості інвентарем, транспортними засобами, матеріалами, розпорядок дня на фермах затверджує керівництво господарства.

У літній період усіх овець, виділених для реалізації на м'ясо, ставлять на нагул, а взимку — на відгодівлю.

У спеціалізованих вівчарських господарствах на період нагулу і відгодівлі формують окремі отари надремонтного молодняку після відлучення від маток, вибракуваних баранів, валахів і маток. Розмір отар 800–1200 голів, на Поліссі і в Лісостепу він значно менший (400–500 голів). В отари об'єднують тварин різних статево-вікових груп. Отару обслуговують 1–2 робітники.

Формують отари з овець одного віку й породи, приблизно однакової вгодованості. Для старих овець виділяють злакові пасовища (для відкладання жиру), для молодняку — бобові й різнотрав'яні. Склад раціонів для годівлі овець по природно-економічних зонах різний. У Степу в раціоні переважають зелені корми (75–80%) і сіно (5–10%),  концентрати становлять до 10%. У Лісостепу й на Поліссі кількість сіна й соломи збільшують до 25–35%, силосу — до 10–25% і концентратів — до 10–15%. Перед постановкою на нагул 5–10% поголів'я зважують і мітять. Через кожні два тижні овець зважують для контролю за ходом нагулу.

За чабанськими бригадами закріплюють ділянки природних пасовищ, а також посіви кормових культур, встановлюють місця напування і маршрути перегону тварин. Перед вигоном на пасовища чабанська бригада під керівництвом ветеринарних працівників здійснює ветеринарну обробку тварин.

Для нагулу овець виділяють природні й багаторічні культурні пасовища, стерню після збирання зернових культур, пожнивні посіви та підгодовують їх концентратами з розрахунку 200–400 г на одну голову за добу. В жаркі періоди овець випасають уночі. Напувають овець не менше двох разів за добу, а в більш прохолодні дні — один раз.

У районах з високою розораністю землі застосовують стійлово-пасовищне утримання овець і використовують корми зеленого конвеєра протягом усього пасовищного періоду.

Отару овець пасуть розверненим фронтом  у кілька рядів шириною 250–500 м і глибиною 25–60 м. Попереду отари йде один чабан, а позаду — другий. Отара рухається не швидко, щоб вівці краще поїдали траву. Випасання необхідно чергувати з відпочинком овець на відведених для цього місцях.

Для  кращого використання пасовища розбивають на загони і застосовують загінну систему випасання (пасовищеоборот). Кількість і розмір загонів встановлюють залежно від потреби отари овець у зеленій масі на 5–6 днів на кожен цикл випасання. За сезон проводять 3–5 таких циклів.

В районах з достатнім зволоженням пасовище розбивають на 10–15 загонів, у степовій зоні — на 20–24 загони. Тут застосовують комбіновану нагульну відгодівлю, коли в кінці пасовищного періоду овець відгодовують у стійлах.

Високу ефективність вівчарства забезпечує організація інтенсивного нагулу і відгодівлі, особливо при створенні механізованих укрупнених чабанських бригад. При цьому молодняк відгодовують 80–100 днів до 6–8–місячного віку і до живої маси однієї голови 35–40 кг і більше. Дорослих овець ставлять на інтенсивну відгодівлю на 50–80 днів.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Новая эра без химии. Программированная Вода Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.