30 листопада 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Розвиток сільських територій
Економіка сільських територій
Місцеве самоврядування
Основи бізнесу
Оподаткування
Зовнішньо-економічна діяльність
Агрострахування
Бази даних та статистика
Нормативні витрати та ціни
Статистика
Архів статистики
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Економіка - Економіка сільських територій - Основи підприємницької діяльності та агробізнесу - Організація виробництва - Організація галузей рослинництва, тваринництва, промислових виробництв та промислів - Організація птахівництва - Особливості організації і оплати праці


Організація птахівництва

Особливості організації і оплати праці

Особенности организации и оплаты труда

У птахівництві, як і в інших галузях тваринництва, основною формою організації праці є постійна виробнича бригада, розміри якої коливаються від 15 до 30 чол., залежно від способу утримання птиці, рівня механізації виробничих процесів, виду птиці, рівня спеціалізації виробництва тощо. Одна бригада може обслуговувати всі виробничі групи птиці (на невеликих підприємствах), тоді всередині неї організують ланки, по 3–7 чол. для обслуговування окремих груп птиці. На великих птахофабриках бригади обслуговують, як правило, однорідне поголів'я, тоді за ланками закріплюють окремі приміщення.

У птахівництві значно коливаються норми обслуговування птиці одним працівником залежно від умов виробництва. Так, навантаження на одну пташницю-оператора на птахофабриках з клітковим утриманням птиці становить 3—18, а з повною автоматизацією — до 40 тис. курок-несучок, 7–15 тис. бройлерів,   1–3 тис. каченят, 0,8–1,0 тис. індиченят, 0,5–1,0 тис. гусенят.

Оператори з догляду за птицею виконують такі роботи: стеження за правильною годівлею, підтриманням необхідного мікроклімату, спостереження за роботою механізмів і їх регулювання, проведення дрібного ремонту, видалення слабкої та загиблої птиці, прибирання приміщень, участь у зооветзаходах та ін. На птахофабриках застосовують однозмінний режим праці та п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями за змінним графіком.

Оплата праці здійснюється за бригадними або індивідуальними розцінками відповідно до кінцевих результатів з почасовим авансуванням при виробництві м'яса птиці і вирощуванні молодняку. Застосовують таку саму систему додаткової оплати і преміювання, як і в інших галузях тваринницта.


Свіжі обговорення на агро-форумі: Универсальный трактор Культиватор Stihl MM 55, почвенная фреза!!! Норм или нет? Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства Удобрение для ягод
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.