20 травня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Аноплоцефалідози


Пищевая непереносимость гистамина

Аноплоцефалідози

Anoplocephalidosis
Загальна інформація
Аноплоцефалідози (Anoplocephalidosis) — цестодозні хвороби родини конячих (осли, мули тощо).
Anoplocephala perfoliata (членики)
Патогенез
Проміжні живителі — орибатидні кліщі, що поїдають яйця та членики аноплоцефал. У їхньому тілі за 45—50 днів формуються інвазійні личинки (цистицеркоїди). Коні заражаються аноплоцефалідозами при поїданні з травою інвазованих цистицеркоїдами пасовищних кліщів. У травному каналі за місяць виростають статевозрілі цестоди й паразитують в організмі лошат 3—5 міс.
Симптоми
Патогенез зумовлений токсичним впливом і механіч­ним подразненням травного каналу. Продукти обміну паразитів, роз­паду тканин спричиняють токсикоз та алергізацію організму. Роз­виваються ентерити, коліки, анемія, набряки кінцівок і підгруддя. Найбільш патогенний вид A.perfoliata.
Патологічні зміни
Виснаження трупа, катаральне запа­лення, набряки з вогнищевим почервонінням та катаральним запален­ням слизової оболонки кишечнику в місцях паразитування цестод. При інвагінації й розриві кишечнику — перитоніт.
Діагноз
Методом флотації у фекаліях виявляють яйця аноплоцефалід (світло-сірі, в середині яйця — онкосфери, оточені грушоподіб­ним апаратом). Методом послідовного промивання виявляють проглотиди цестод.
Лікування
Фенасал призначають перорально в дозі 0,3 г/кг маси тіла дорослим коням, 0,25 г/кг— молодняку до двох років та 0,2 г/кг —лошатам до одного року. Ліквофен згодовують з висівками (комбі­корм) У вигляді напівсухої мішанки в дозі 0,2 г/кг за ДР. Феналідон іають у дозі 0,06 г/кг за ДР, або 0,002 г/кг у вигляді 3%-ї суспензії. Альбендазол згодовують з кормом у дозі 0,0075 г/кг маси тіла за ДР.
Профілактика
Рекомендується створювати культурні пасовища, організовувати зимове та ранньовесняне жереблення. Для запобігання хворобі у заражених тварин та з метою про­філактики поширення інвазії в навколишньому середовищі необхідні преімагінальні дегельмінтизації лошат через 25—30 діб від початку випасання, другий раз — через 30 днів після першої дегельмінтизації й останній — восени перед постановкою на стійлове утримання. Дорос­лих коней дегельмінтизують дворазово: через 25—ЗО днів після вига­няння на пасовище та восени— у жовтні.
Збудник хвороби
Неозброєні цестоди родини Anoplocephalidae, у яких ширина члеників значно перевищує їхню довжину, статевий апарат одинарний. A.magna — паразит заднього відділу тонкого кишечнику зі стробілою завдовжки до 52 см, кулястим сколексом і великими присосками. Яйця 0,072—0,084 мм, із слаборозвинутим грушоподібним апаратом. A.perfoliata — паразит товстого відділу кишечнику, завдов­жки 3—7 см, у якого членики широкі, але короткі; позаду присосків розміщені вушкоподібні вирости. Яйця мають великий грушоподіб­ний апарат. Paranoplocephala mamillana — паразит дванадцятипалої кишки, завдовжки 1—4 см. Грушоподібний апарат у яйцях більший за їхній радіус.
Епізоотологія
Хворіють переважно лошата від 5—7-місячного віку та молоді коні (2—3 роки). Заражаються тварини у весняний період. Найвищу інтенсивність інвазії спостерігають влітку й восени, особливо в сиру погоду. Інвазування A.perfoliata реєструється рідше, але на одному рівні протягом року.
Групи тварин, що вражаються:
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коленчатые валы на все виды с.х. двигателей. «Униконс Фреш» сохраняет свежесть мяса и мясных продуктов. Какую культуру можно посеять после подсолнечника? Трапензунд, Керасунд (черенкование) Фитобиотик (Хвойно-энергетическая добавка) для КРС
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.