15 листопада 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Телязіоз


Пищевая непереносимость гистамина

Телязіоз

Thelaziosis
Загальна інформація
Хворіють жуйні, рідше— свині, однокопиті та м'ясоїдні тварини. Статевозрілі паразити локалізуються в кон'юнктивальному мішку та під третьою повікою, а також у слізних каналах. Хвороба проявляється ураженням органів зору.
Thelazia rodesi (головний кінець)
Thelazia rodesi (хвостовий кінець самця)
Муха- коровниця (проміжний живитель телячій)
Патогенез
Телязії—біогельмінти. Проміжними живителя­ми є мухи-корівниці (Musca autumnalis, M.amica та інші види). Самки збудників хвороби народжують личинок, які проникають у ділянку внутрішнього кута ока тварини, де згодом і заковтуються мухами. В їхньому організмі вони двічі линяють і через 2—4 тижні стають інвазійними.
Зараження відбувається під час нападу на тварин мух-корівниць, коли інвазійні личинки через хоботок комахи проникають в очі.
Симптоми
У молодняку великої рогатої худоби до 4-місячного віку телязіоз досить часто перебігає в гострій формі. Спочатку з'яв­ляються сльозотеча, світлобоязнь, гіперемія кон'юнктиви. Пізніше з очей хворих тварин витікає серозно-слизова або гнійна рідина, яка їсихає у вигляді кірок у внутрішньому куті ока чи на віях, повіки набрякають. Спостерігається помутніння рогівки, а згодом на ній ви­кають виразки. Іноді хвороба закінчується втратою зору. Частіше уражується одне око. При високій інтенсивності інвазії хворі тварини пригнічені, втрачають апетит, знижують продуктивність.
Патологічні зміни
Патолого-анатомічні зміни характеризуються наявністю кон'юнктивіту, кератиту, помутнінням рогівки та виникненням на ній виразок, пошкодженням кришталика.
Діагноз
За життя тварин очі промивають за допомогою спринцівки 3%-м розчином борної кислоти. Рідину, що витікає з очей, збирають у кювету і досліджують для виявлення телязій. При дослідженні під мікроскопом можна виявити личинок паразитів. Для постановки діаг­нозу необхідно виключити рикетсійний кератокон'юнктивіт. Дифе­ренціацію здійснюють лабораторними методами діагностики.
Лікування
Лікування спрямоване на видалення нематод з очей промиванням спринцівкою одним із розчинів: 0,5%-м лізолом, 2-3%-ю борною кислотою тощо. Розчини вводять по 50—60 мл у кон'юнктивальну порожнину ока під незначним тиском. Добрі результати одержують при застосуванні іхтіолйодоформової емульсії. Можна також застосо­вувати івомек, ветамектин або івомек-плюс ветамектин-Ф підшкірно в ділянці шиї в дозі 1 мл/50 кг маси тіла, ринтал—одноразово перорально у дозі 10 мг/кг. Непогані результати одержують при введенні внутрішньом'язово або підшкірно дектомаксу в дозі 1 мл/50 кг, бровермектину — підшкірно у дозі 0,2 мл/10 кг, а також фенбендазолу, фебантелу, альбендазолу, ветлевамізолу. Останні препарати викорис­товують, так як при трихостронгілідозах. При ускладненнях застосо­вують також симптоматичне лікування пеніциліном, сульфоніламідними препаратами.
Профілактика
У неблагополучних населених пунктах рекомендується здійснювати дегельмінтизацію всього пого­лів'я, за винятком телят поточного року народження, перед виганян­ням на пасовище і після переведення на стійлове утримання. Молод­няк великої рогатої худоби, а при можливості й інші групи тварин, у жарку пору року бажано витримувати в закритих приміщеннях, куди складно потрапити проміжним живителям — мухам. У боротьбі з останніми можна застосовувати вушні сережки з піретроїдами (наприклад, з циперметрином). Ефективні періодичні обприскування тва­рин розчинами або емульсіями інсектицидів.
Збудник хвороби
У великої рогатої худоби інвазію спричиняють круглі гельмінти таких видів: Thelazia rhodesi, T.gulosa, T.skrjabini. Телязії— невеликих розмірів роздільностатеві паразитичні черви, завдовжки від 5 до 21 мм, завширшки 0,2—0,6 мм. Різні види збудників диферен­ціюють за будовою кутикули (у T.rhodesi вона поперечно покреслена, в інших видів — майже гладенька), величиною ротової капсули (найбільша вона у T.gulosa) і розмірами спікул у самців (у T.skrjabini вони майже однакової довжини, в інших видів — неоднакові). Це яйцеживородні гельмінти, їхні личинки завдовжки від 0,2 до 0,27 мм, завширшки — 0,01—0,05 мм.
Епізоотологія
Хвороба зустрічається повсюди. Особливо часто на телязіоз хворіє молодняк великої рогатої худоби у південних областях країни. Перші молоді гельмінти з'являються в червні, а статевозрілі — в кінці липня. Заражаються тварини влітку й на початку осені на пасовищах при безпосередньому контакті з проміжними живителями, в організмі яких є інвазійні личинки збудників хвороби. В органах зору дефінітивних живителів телязії можуть жити понад 12 міс. Тому у великої рогатої худоби паразитів можна виявити в будь-яку пору року.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев. Лук Узбекистан Три важных действия-часть 2 искореняющее опрыскивание сада Картофель Гала, продовольственный и семенной Коды ошибок трактора джон дир
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.