25 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Хабертіоз


Пищевая непереносимость гистамина

Хабертіоз

Chabertiosis
Загальна інформація
Хворіють дрібна та велика рогата худоба, інші жуйні тварини. Збудник інвазії паразитує у товстому відділі ки­шечнику. Хвороба проявляється розладами органів травлення та на­бряками.
Chabertia ovina
Chabertia ovina
Chabertia ovina (головний кінець)
Chabertia ovina (хвостовий кінець)
Патогенез
Збудник хвороби — геогельмінт, який розви­вається прямими шляхом без проміжних живителів. Статевозрілі сам­ки хабертій виділяють яйця, які з фекаліями потрапляють у навко­лишнє середовище. Орієнтовно через добу з них вилуплюються личинки, через 3—5 днів вони стають інвазійними.
Тварини заражаються в теплу пору року при заковтуванні з травою або водою інвазійних личинок хабертій.
Симптоми
Хвороба перебігає гостро (ягнята), субклінічно й хро­нічно. При гострому перебігу хабертіозу хворі тварини пригнічені, спостерігаються блідість слизових оболонок, прискорення пульсу та дихання, підвищення температури тіла, з'являється кривавий пронос, губклінічна і хронічна форми характеризуються погіршенням апепроносами, набряками, анемічністю слизових оболонок.
Патологічні зміни
Труп виснажений, слизова оболонка ободової кишки складчаста з крапковими крововиливами. В товстому відділі кишечнику виявляють збудників хвороби.
Діагноз
Прижиттєвий діагноз ставлять на основі культивування личинок паразитичних червів та визначення їхньої видової належності за величиною, кількістю кишкових клітин і будовою хвостового кінця тіла. У кишечнику личинок хабертій налічується 32 кишкові клітини. Посмертно хабертіоз діагностують при виявленні паразитів у товстому відділі кишечнику.
Хворобу диференціюють від інших тронгілятозів і монієзіозу ла­бораторними методами та при розтині трупів.
Лікування
Для дегельмінтизації хворих тварин застосовують бровадазол, бронтел 10%-й, тетрамізол гранулят, мебенвет гранулят, вальбазен, ветамектин, івомек, баймек, бровармектин, дектомакс, фасковерм, тіабендазол. Дози й способи їх використання, як і при трихостронгілідозах.
Профілактика
Профілактика і заходи боротьби такі ж самі, як при трихострон-гілідозах жуйних тварин.
Збудник хвороби
Збудник —гельмінт Chabertia ovinia кулястої форми, що належить до групи стронгілят. Хабертії мають товсте, білого кольору тіло, зав­довжки до 26 мм. Головний кінець нематоди косо зрізаний, ротова капсула неозброєна. Хвостовий кінець самців характеризується наяв­ністю кутикулярної хвостової бурси та спікул завдовжки до 1,5 мм. Яйця хабертій стронгілідного типу.
Епізоотологія
Хвороба поширена повсюди. Передусім хворіють вівці. Особливо тяжко хвороба перебігає у молодняку. Найсприят­ливішими умовами для зараження є дощове літо і наступний за ним рік. У степових районах України хабертіоз проявляється клінічно пе­реважно з лютого по квітень.
Інвазійні личинки стронгілят характеризуються стійкістю проти факторів навколишнього середовища— висушування, низьких темпе­ратур. Так, у навколишньому середовищі вони можуть зберігати жит­тєздатність протягом року.
Групи тварин, що вражаються:
Скотарство
Вівчарство
Конярство

Свіжі обговорення на агро-форумі: Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев Черви в черешне. Что делать? Cильно сохнут яблони Заболела клубника
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.