20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Гіменолепідози


Пищевая непереносимость гистамина

Гіменолепідози

Патологічні зміни
При інтенсивному зараженні цестода­ми (сотні гіменолепісів) у молодняку водоплавної птиці спостеріга­ється атрофія скелетних м'язів, набряк легенів, збільшення печінки і жовчного міхура, катарально-геморагічне запалення тонкого кишечнику.
Діагноз
Прижиттєвий діагноз грунтується на клінічних ознаках хвороби і виявленні у фекаліях члеників та фрагментів цестод методом послідовного промивання. Використовують також метод діагностич­ної дегельмінтизації. Посмертний діагноз — найточніший. Його став­лять на основі виявлення гельмінтів у кишечнику загиблої або приму­сово дорізаної птиці.
Лікування
Для лікувально-профілактичної дегельмінтизації птиці застосовують фенасал та бітіонол у дозі 0,6 г/кг маси як індивідуально, так і груповим методом із концентрованими кормами одноразово; філіксан у дозах (при індивідуальній дегельмінтизації для качок 0,3 г/кг, гусей—0,4 г/кг маси; груповому лікуванні—відповідно 0,35 г/кг і 0,45 г/кг маси одноразово); панакур гранулят—0,18 г/кг або 40 мг за ДР.
Профілактика
У неблагополучних щодо гіменолепідидозів господарствах проводять дві планові профілактичні дегельмінтизації ма­точного поголів'я водоплавної птиці: восени, через сім днів після переведення її на зимове утримання, та навесні, у другій половині березня або на початку квітня. Одним із важливих профілактичних заходів є ізольоване утримання молодняку від дорослої птиці на благополучних відносно цієї інвазії водоймах або суходільних вигулах. При використанні молодняком неблагополучних водойм преімагінальну дегельмінтизацію здійснюють через сім днів після випускання його на воду. Неблагополучні водойми краще використовувати через рік—півтора після останнього перебування на них птиці.
Збудник хвороби
В Україні найпоширеніші такі види збудників; Fimbriaria fasciolaris (довжина стробіли 200—400 мм), Microsomacanthus paracompressa (довжина 60—75 мм, максимальна ширина 1,3 мм), Tshertkovilepis crabbei (довжина 170 мм, максимальна ширина 0,9мм) і Sobolevicanthus gracilis (довжина до 250 мм, макси­мальна ширина 3,2мм). Паразитує в тонкому відділі кишечнику.
Епізоотологія
В інтенсивно заражених цестодами каченят та гусе­нят спостерігаються пригнічений стан, втрата апетиту, сильна спрага, пронос із смердючим запахом. Молодняк відстає в рості й розвитку. У дорослої птиці відзначають пронос, виснаження, інколи — парези й паралічі. Найсприйнятливіший до захворювання молодняк, який інвазується на неблагополучних щодо гіменолепідидозів водоймах. Спа­лахи частіше реєструються в теплий період року. У деяких випадках хвороба є причиною загибелі майже 50% поголів'я молодняку.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   гуси
   качки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.