22 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Трихомоноз


Пищевая непереносимость гистамина

Трихомоноз

Trichomonosis
Загальна інформація
Заразне протозойне захворювання птиці, яке характеризується ураженням травного каналу і внутрішніх органів.


Патогенез
Тривалість інкубаційного періоду — 4—15 діб. Молод­няк хворіє гостро. Для хворої птиці характерні сонливість, хитка хода, опущені крила, скуйовджене пір'я, яке біля клоаки забруднене рід­кими виділеннями. Температура тіла знижується на 0,5—1 °С,молод­няк мерзне і скупчується. Хвороба перебігає протягом 4—10 діб, смерт­ність досягає 80%. У старшої за віком птиці трихомоноз перебігає хронічно, без виражених симптомів, смертність становить 10%. При розтині загиблої птиці сліпі відростки кишечнику потовщені, наповнені сироподібною масою жовтуватого кольору, слизова обо­лонка набрякла, з некротичними сірими нашаруваннями. У печінці виявляють некротичні вогнища, жовчний міхур збільшений.


Діагноз
Діагноз на трихомоноз ставлять з урахуванням клінічних ознак, характерних патолого-анатомічних змін, мікроскопії та бактеріальних досліджень, при яких виявляють збудників хвороби.


Лікування
Для лікування застосовують осарсол у дозі 50 мг на 1 кг живої маси, який згодовують із кормом протягом 3—4 днів один раз на день. При потребі через 2—3 дні курс лікування повторюють.


Профілактика
Щоб запобігти поширенню хво­роби, молодняк утримують окремо від дорослої птиці — носія грихомонад, забезпечують належний санітарний стан і здійснюють необ­хідні ветеринарно-санітарні заходи.


Збудник хвороби
Захворювання викликається найпростішими з класу джгутикових(Mastigophora), родини Trichomonadidae і роду Trichomonas. Збудник захворювання — Trichomona gallinae і T.gallinarum — паразитує у верхньому відділі травного каналу та сліпих кишках. Збудник овальної, грушоподібної форми, завдовжки 2—19 мк, зав­ширшки 2,3—8,5 мк, якому властивий активний поступальний рух. Має 3—5 джгутиків, останній з яких проходить по краю ундулюючої мембрани. В навколишньому середовищі зберігається до 10 діб. При температурі нижче 20 °С трихомонади втрачають рухливість. Під дією 1%-го розчину хлораміну і формаліну гинуть через 1 хв.


Епізоотологія
Найчастіше трихомоноз відзначають у голубів. Хворіють також кури, індики, цесарки, качки, гуси. Джерело інфекції — хвора птиця та її виділення. Найчутливіший до трихомонозу молодняк від 2-тижневого до 6-місячного віку. Птиця хворіє на трихомоноз частіше навесні й улітку. Зараження відбувається переважно через травний канал.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
   цесарки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию Вкусный сорт винограда
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.