20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Амідостомоз гусей


Пищевая непереносимость гистамина

Амідостомоз гусей

Патологічні зміни
При інтенсивній інвазії кератиноїдна оболонка м'язового шлунка являє собою крихку, пронизану амідо­стомами масу бурого кольору, яка розпадається. Уражені ділянки цієї оболонки легко відшаровуються. На слизовій оболонці шлунка пооди­нокі й множинні крововиливи. Печінка збільшена, жовто-бурого ко­льору, жовчний міхур збільшений; м'язовий і залозистий шлунки розтягнуті, межа між ними згладжена.
Діагноз
Прижиттєвий діагноз ставлять за результатами гельмінто-копрологічного дослідження методами флотації (краще комбінованим методом); посмертний — на підставі виявлення гельмінтів під кератиноїдною оболонкою м'язового шлунка та характерних патолого-анатомічних змін. Виявлення в ньому поодиноких амідостом без відповідних змін у кутикулі не дає підстави для постановки посмертного діагнозу.
Лікування
Для дегельмінтизації гусенят застосовують солі піпера­зину. Піперазину сульфат, адипінат, фосфат, гексагідрат призначають із розрахунку1 г на 1 кг маси тіла птиці протягом трьох днів підряд з кормом (1:10) вранці натще. Рекомендують 20%-й тетрамізол гранулят у дозі 0,2 гі 10%-й тетрамізол гранулят у дозі 0,4 г на 1 кг маси тіла птиці одноразово. Препарати розчиняють у воді й змішують із кормом. Мебендазол та фенбендазол у концентрації 0,006% згодовують з кон­центрованими кормами шість днів підряд. Перед масовою дегельмінтизацією кожний із рекомендованих пре­паратів перевіряють на 30—50 гусенятах. Якщо препарат нетоксичний, проводять дегельмінтизацію всього поголів'я. Після лікування протя­гом трьох днів птицю утримують у загонах і не випускають на пасови­ща та водойми.
Профілактика
Серед основних заходів запобігання захворюван­ню — профілактична дегельмінтизація гусей два рази на рік: восени— через місяць після переведення на зимове утримання і навесні — за місяць до виведення на пасовище та водойми; 3—4-разова зміна вигулів й у разі потреби дегельмінтизація гусенят; повноцінна годівля; утримання приміщень у належному зоогігієнічному стані (система­тичне очищення від посліду, знезараження його біотермічним мето­дом, дезінвазія тощо).
Збудник хвороби
Збудник хвороби — нематода Аmіdostomum anseris (довжина самця 9,8—14,5 мм; самки — 16,6—20,3 ширина 0,20—0,39 мм), яка паразитує під кутикулою м'язового шлунка.
Епізоотологія
Інтенсивно заражені амідостомами гусенята при­гнічені, малорухливі, у них спостерігаються пронос, прогресуюче схуднення, виснаження й загибель. Інколи розвиваються нервові яви­ща (судороги). На амідостомоз хворіють в основному гусенята у перші місяці життя. Дорослі гуси хворіють рідко, проте вони є гельмінтоносіями. Птиця інвазується в теплу пору року на низинних вологих пасовищах і мілких водоймах, особливо при спільному утриманні з дорослим поголів'ям. Час спалахів захворювання в господарствах залежить від зональних особливостей. Так, на півдні України це захворювання ре­єструють у кінці травня — на початку червня, в середній смузі — у червні—липні, а в північних районах — у липні—серпні.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   гуси

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.