21 квітня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Сингамоз та ціатостомоз птиці


Пищевая непереносимость гистамина

Сингамоз та ціатостомоз птиці

Патологічні зміни
При розтині трупів птиці в трахеї та бронхах виявляють гельмінтів червоного кольору. На місцях її фіксації утворюються вузлики, або абсцеси. Слизова оболонка бронхів запалена. Іноді буває крупозне запалення легень та ринозне запалення повітроносних мішків.
Діагноз
Прижиттєвий діагноз ставлять з урахуванням клінічних лак, епізоотологічних даних та результатів гельмінтоовоскопії посліду методом флотації (краще комбінованим методом). Для виявлення сингамусів і ціатостом існує надійний метод огляду трахеї перед джерелом світла (лампою). З цією метою хвору птицю беруть в одну руку, вказівним та середнім пальцями обхоплюють шию у верхній частині й витягують уверх. Другою рукою відтягують вперед шкіру шиї разом із трахеєю. Птицю тримають на рівні очей перед джерелом світла, и цьому в трахеї добре помітні статевозрілі та молоді гельмінти. Посмертний діагноз ставлять при повному гельмінтологічному втині дихальних шляхів за методом К.І.Скрябіна.
Лікування
Для дегельмінтизації птиці застосовують аерозоль щистого алюмінію. Доза кристалічного йоду на 1 м3 закритого приміщення влітку має бути 0,8 восени та навесні — 1,2 г. Експозиція —60 хв. Дегельмінтизацію повторюють через добу. Тетрамізол рекомендується у дозі 40 мг/кг маси тіла птиці три дні підряд із кормом або водою; фенбендазол (панакур) та фебантел (ринтал) — у дозі 10 мг/кг (за ДР) два дні підряд.
Профілактика
При виявленні в господарстві сингамозу та ціатостомозу здійснюють лікувальну дегельмінтизацію всієї хворої птиці в спеціально відведеному приміщенні. При цьому стежать за дотриман­ням санітарно-гігієнічних правил. Щоб запобігти поширенню зазначених захворювань, птицю переводять на кліткове утримання або вирощують молодняк на благополучних вигулах. У господарствах, неблагополучних щодо цих гельмінтів, рекомендується комплекс профілактичних заходів: щодня очищають пташники і вигули від посліду, який піддають знезараженню в гноєсховищах; запобігають підвищенню вологості; годівниці та напувалки щодня очищають і раз на тиждень дезінвазують окропом або вогнем паяльної лампи; молодняк утримують ізольовано від дорослої птиці в добре продезінвазованих пташ­никах і вигулах, де протягом чотирьох років не реєстрували ураженого на сингамоз і ціатостомоз поголів'я. При тривалій вологій погоді та після дощу птицю утримують у пташниках і на огороджених вигулах які посипають товстим шаром піску (в несприятливе середовище для дощових черв'яків). Для запобігання захворюванню здійснюють клі­нічний огляд підозрілої на зараження птиці за методом 1с erp предприятие 8 ерп управление предприятием 2.0 К.М.Рижикова (огляд трахеї перед джерелом світла).
Збудник хвороби
Захворювання дихальних шляхів свійської птиці та диких суходільних птахів, яке викликається нематодою Sungamus trachea, у водоплавних — Cyatostoma mpnchialis.
Епізоотологія
При інтенсивному ураженні молодняку спостерігається утруднене дихання, частий і сильний шиплячий кашель, що нагадує чхання, птиця позіхає, сидить із зажмуреними очима, часто трясе головою. При тривалому перебігу хвороби вона виснажується. Іноді гине раптово внаслідок асфіксії від скупчення великої кількості гельмінтів у трахеї. Птиця заражується при проковтуванні інвазійних яєць або резервуарних живителів. Хворіє в теплу пору року. Взимку сингамоз не реєструється.
Групи тварин, що вражаються:
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Сортировка круп, семян, зерна на фотосепараторе. Гусеничная пара - кто что знает? «Аграрка» - агро дошка оголошень України Чем лучше отмывать свинарник? АВД для сельского хозяйства
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.