24 серпня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Заразні / Паразитарні - Анкілостомоз та унцинаріоз


Пищевая непереносимость гистамина

Анкілостомоз та унцинаріоз

Ancylostomosis et Uncinariasis
Загальна інформація
Хво­ріють собаки, кішки, песці, єноти. Збудники локалізуються в тонкому відділі кишечнику. Хвороба проявляється розладами травлення.
Uncinaria stenocephala (самець)
Uncinaria stenocephala (головний кінець)
Патогенез
З яєць у навколишньому середовищі виплод­жуються личинки, які двічі линяють і через 1—2 тижні стають ін­вазійними. Зараження відбувається двома шляхами: перорально—при заков­туванні інвазійних личинок із кормом або водою та перкутанно—при активному проникненні личинок через шкіру тварин. У першому ви­падку личинки в кишечнику розвиваються до статевозрілої стадії, в другому — проникають у кровоносні судини й мігрують по організму. Частина з них пізніше потрапляє в ротову порожнину і заковтується. Статевозрілі паразити з'являються у кишечнику м'ясоїдних тварин через 12—23 дні після зараження.
Симптоми
У хворих тварин відзначають погіршення, спотворення або відсутність апетиту, пронос чи запор, блювання, виснаження, ане­мічність слизових оболонок. У фекаліях містяться слиз і кров. Тварини малорухливі й пригнічені. Волосяний покрив скуйовджений і легковипадає. При перкутанному зараженні спостерігаються свербіж та болючість шкіри, з'являються садна. Гинуть переважно молоді м'ясоїдні тварини.
Патологічні зміни
При розтині трупів звертають увагу на катарально-геморагічне запалення слизової оболонки тонкого від­ділу кишечнику, набряки, виразки та крапкові крововиливи на ній. Лімфатичні вузли збільшені. Іноді виявляють набряки скелетних м'язів, жирове переродження печінки, нирок і серця.
Діагноз
Для прижиттєвої діагностики враховують епізоотологічні дані, симптоми хвороби та позитивні результати дослідження фекалій за методом Фюллеборна на наявність у них яєць збудників. Гостру форму, викликану статевонезрілими гельмінтами, можна встановити методом послідовного промивання фекалій із метою виділення молодих нематод. Посмертний діагноз грунтується на виявленні стате­возрілих паразитів і характерних патолого-анатомічних змін у місцях їх локалізації. Хворобу необхідно диференціювати від стронгілоїдозу, токсокарозу та токсаскарозу. Вирішальну роль відіграють лабораторні методи діагностики й знаходження в організмі уражених тварин збудників інвазії.
Лікування
Лікування таке ж саме, як і при токсокарозі та токсаскарозі м'ясоїдних тварин.
Ветсанекспертиза
Профілактика і заходи боротьби такі ж самі, як і при токсокарозі та токсаскарозі м'ясоїдних тварин.
Збудник хвороби
Збудники — круглі гельмінти двох видів: Ancylostoma caninum Uncinaria stenocephala. Це дрібні нематоди (завдовжки від 6 до 21 мм і завширшки 0,21—0,51 мм), світло-жовтого кольору. Субтермінально розміщена ротова капсула озброєна в анкілостом двома великими потрійними зубами, а в унцинарій—двома хітиновими пластинками, що мають форму півмісяця. Вони належать до гематофагів. Яйця паразитів стронгілідного типу: овальні, сірого кольору, се­редніх розмірів, незрілі. Всередині яйцевих оболонок знаходиться за­родокна стадії кількох шарів дроблення.
Епізоотологія
Унцинаріоз реєструють повсюди. Анкілостомоз зу­стрічається переважно в районах із теплим вологим кліматом. Най­частіше заражається і тяжко хворіє молодняк. Максимальна інтен­сивність інвазії спостерігається влітку та восени. Яйця й інвазійні личинки при висиханні дуже швидко гинуть, протягом зимового періоду вони втрачають життєздатність.
Групи тварин, що вражаються:
Кролівництво та хутрове звірівництво
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Помидоры: подвязывать или нет? Коптильные палочки Болезни и вредители винограда Cильно сохнут яблони Ищу надёжную аграрную компанию
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.